Grupa Sportowa ORLEN jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Zawodnicy z Grupy Sportowej ORLEN spotkali się w warszawskiej siedzibie PKN ORLEN, aby podsumować czas przygotowań do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

Koncern jest sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego (PKPar). Za niecały miesiąc do Tokio pojedzie łącznie ponad 300 sportowców z Polski.

„Rozpoznawalność marki najlepiej buduje się poprzez sport. Jesteście z nami, a my jesteśmy z wami. Biznes ze sportem ma wiele wspólnego, bo to też walka, to też konkurencja, to też pewna wizja i docieranie do celu. PKN ORLEN jako czempion polskiej gospodarki zawsze będzie z wami” – podkreślił Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki przypomniał o stałym wsparciu ze strony PKN ORLEN jako strategicznego sponsora organizacji, zarówno w lepszych, jak i w trudniejszych momentach. Podkreślił również wyjątkowość zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w Tokio – ze względu na pandemię koronawirusa.

O perspektywach rozwoju dzięki wsparciu PKN ORLEN, umożliwiającym m.in. podpisanie kolejnych umów sponsoringowych, wspomniał Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Sytuację niepełnosprawnych sportowców poprawiła również umowa o współpracy podpisana między PKOl i PKPar.

W imieniu zgromadzonych sportowców głos zabrała paralekkoatletka Alicja Jeromin, podkreślając rosnącą na przestrzeni ostatnich lat widoczność sportu paraolimpijskiego. Jej zdaniem zawdzięczamy to nie tylko coraz lepszym wynikom, ale również wsparciu ze strony takich podmiotów jak PKN ORLEN i jej korporacyjna fundacja.

O trudnościach w okresie pandemii koronawirusa, która spowodowała paraliż również w świecie sportu, opowiedział lekkoatleta Paweł Fajdek. Według niego w obliczu zaburzeń cyklu przygotowań i niepewności co do dat kolejnych zawodów, PKN ORLEN stanął na wysokości zadania, przedłużając wsparcie dla sportowców.

Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN przygotowali koszulkę, w której będą startować podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio, podpisaną przez 30 sportowców, którzy przybyli na spotkanie do siedziby PKN ORLEN. Została ona uroczyście przekazana prezesowi koncernu Danielowi Obajtkowi.

Ze względu na pandemię koronawirusa planowane na ubiegły rok w Tokio XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020 wyjątkowo zostały przełożone. Wydarzenie startuje w stolicy Japonii 23 lipca i zakończy się 8 sierpnia. Igrzyska paraolimpijskie w Tokio odbędą się natomiast w dniach od 24 sierpnia do 5 września.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Fot. M. Kwieciński/PAP