GTK Gliwice. Koniec laby

Gliwiczanie w najbliższy poniedziałek ruszają z przygotowaniami do sezonu, podczas których rozegrają siedem sparingów.


Zawodnicy GTK pierwsze dni zajęć spędzą na testach sprawnościowych i wytrzymałościowych.

– Mają dać odpowiedź w jakiej formie zawodnicy przyjechali. Z każdym z nich jestem w kontakcie i wszyscy otrzymali wytyczne co powinni robić jeszcze przed pierwszym spotkaniem. Część z nich korzysta z porad trenerów, z którymi pracowali dotychczas. Mam nadzieję, że wszyscy – jak przystało na profesjonalistów – będą w odpowiedniej formie i nie będziemy zaczynać naszej pracy od podstaw – wyjaśnia Jakub Baron, nowy trener przygotowania motorycznego w GTK. Od tego, w jakiej kondycji będą zawodnicy, zależy jak będą wyglądały kolejne tygodnie przygotowań do rozgrywek, ale wstępnie można założyć, iż pierwsze trzy tygodnie będą poświęcone budowaniu wytrzymałości – dodaje.

Po tym okresie rozpoczną się gry kontrolne. W sumie sztab szkoleniowy zaplanował siedem sparingów. Niewykluczone jednak, że będzie ich więcej. Jak co roku formę gliwiczan sprawdzą sąsiedzi zza miedzy, MKS Dąbrowa Górnicza. Czekają ich też starcia z mistrzem Polski, Śląskiem Wrocław czy Argedem BM Stalą Ostrów Wlkp. Dwukrotnie zagrają z beniaminkiem Energa Basket Ligi, Rawlplugiem Sokołem Łańcut. Na zakończenie okresu przygotowawczego GTK uda się do czeskiego Litomyśla, gdzie zagra z mistrzem Czech, Erą Basketball Nymburk oraz Slunetą Uście nad Łabą.

Na pierwszych zajęciach nie będą jeszcze obecni wszyscy zawodnicy. Kilka dni wolnego otrzyma Aleksander Busz, który wraz z reprezentacją Polski do lat 18 uczestniczy w mistrzostwach Europy w Izmirze i jego powrót do kraju zaplanowany jest dopiero na poniedziałek, a w Gliwicach pojawi się w czwartek. Zabraknie także Amerykanów – Justin McCall wyląduje w naszym kraju 9 sierpnia, a tydzień później pojawią się Troy Franklin i Kamari Murphy.


PLAN SPARINGÓW
  • 23.08. MKS Dąbrowa Górnicza (dom)
  • 27.08. Śląsk Wrocław (wyjazd)
  • 28.08. Arged BM Stal Ostrów Wlkp. (Wrocław)
  • 6.09. Rawlplug Sokół Łańcut (wyjazd)
  • 7.09. Rawlplug Sokół Łańcut (wyjazd)
  • 14.09. Era Basketball Nymburk (Litomyśl)
  • 15.09. Sluneta Uście nad Łabą (Litomyśl)

Fot. Tomasz Kudala / PressFocus