GTK Gliwice. Pierwszoligowe zastępstwo

 

Przerwa w grze ma potrwać trzy tygodnie. – Jestem w trakcie leczenia. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, bo przyglądanie się kolegom z boku jest bardzo trudne – powiedział koszykarz.

Działacze szukali zastępstwa za Radwańskiego. Wybór padł na Bartosza Majewskiego. 21-latek występuję na pozycji rzucającego obrońcy. Na parkietach ekstraklasy zadebiutował w sezonie 2016/17 w barwach Trefla Sopot.

Wcześniej występował w II-ligowych rezerwach tego klubu oraz SMS-ie PZKosz Władysławowo. Od połowy rozgrywek 2017/18 przeniósł się do I-ligowego Polfarmeksu Kutno.

W bieżącym sezonie rozegrał sześć spotkań. Polfarmex ze względów finansowych wycofał się z rozgrywek i Majewski został bez klubu. Mając kilka ofert wybrał GTK.

– Nakłonił mnie do tego trener Jarosław Krysiewicz (szkoleniowiec Polfarmeksu – przyp. red.). Przekazał mi, że to dobre miejsce do dalszego rozwoju, a dzięki pracy z trenerem Turkiewiczem będę miał szansę iść do przodu – wyjaśniał nowy zawodnik GTK.

– Przede wszystkim muszę pokazać się z jak najlepszej strony w defensywie. Oczywiście zamierzam też pokazać inne swoje walory – dodał.