Zobacz
Do góry

GTK Gliwice. Posiłki z Macedonii

W Gliwicach trwa kompletowanie kadry na nowy sezon. Najnowszym nabytkiem został Joe Furstinger.

Działacze GTK są bardzo aktywni na rynku transferowym. Chcą zbudować drużynę, która w nadchodzących rozgrywkach powalczy o play-off. I mają na to spore szanse, o czym świadczą ich dotychczasowe ruchy. Najpierw przedłużyli umowę z Kacprem Radwańskim, z Kinga Szczecin ściągnęli Łukasza Diduszkę, a następnie zaczęli kontraktować obcokrajowców. Sięgnęli po bardzo solidnego obrońcę Serba Milivoje Mijovicia i świetnego strzelca Amerykanina Brandona Tabba. Trzecim obcokrajowcem został Joe Furstinger. 23-letni Amerykanin mierzy 208 cm i gra na pozycji środkowego. Pochodzi z Kalifornii. Jest absolwentem uczelni Nowy Meksyk. W pierwszych trzech latach był rezerwowym, ale w ostatnim roku gry awansował do pierwszej piątki. W akademickich rozgrywkach notował średnio w meczu 10,4 pkt, miał 6,8 zbiórki, 2,1 asysty i 1,6 bloku. W swoim ostatnim roku występów na uczelni został nawet wybrany do najlepszej piątki konferencji Mountain West.

Furstiger ma za sobą też spotkanie z europejską koszykówką. W poprzednim sezonie występował w Macedonii, w klubie Gostivar 2015. Był czołową postacią drużyny, z którą awansował do półfinału play-off. Statystyki miał imponujące. Na parkiecie przebywał średnio 30 minut w każdym spotkaniu i w tym czasie rzucał 16,5 pkt (4. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców całej ligi), zbierał z tablic 7,5 piłki (6. miejsce w klasyfikacji najlepiej zbierających), asystował 2 razy i miał 1,1 bloku.

GTK Gliwice. Strzelec z Ameryki

W Gliwicach Furstingera czeka trudne zadanie – zastąpienia Damonte Dodda, który pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Szefowie GTK chcieli nawet go zatrzymać, ale zawodnik nie był zainteresowany.

W śląskiej drużynie pozostaje natomiast Dawid Słupiński. Dla 27-latka początek rozgrywek nie był zbyt udany, ale z czasem spisywał się coraz lepiej. W końcówce rozgrywek był jednym z kluczowych zawodników. Jak na środkowego, chętnie rzuca z dystansu. W meczu z Miastem Szkła Krosno oddał aż sześć „trójek”. Jego rekord punktowy to 14 „oczek” w starciu z Kingiem Szczecin.

 

Na zdjęciu: Joe Furstinger ma zapewnić gliwiczanom panowanie w strefie podkoszowej.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze