GTK Gliwice. Posiłki z Niemiec

Rozgrywający Shannon Bogues wzmacnia gliwicki klub. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu. Ma zastąpić Mateusza Szlachetkę.


Trwa przebudowa GTK. Kilka dni temu do zespołu dołączył doświadczony podkoszowy, Szymon Szewczyk, teraz klub poinformował o zakontraktowaniu Boguesa. – Po odejściu Mateusza Szlachetki (trafił do Śląska Wrocław – przyp. red.) na pozycji rozgrywającego mieliśmy wakat. Chcieliśmy przede wszystkim poprawić defensywę na obwodzie i szukaliśmy zawodnika, który będzie potrafił bronić przeciwko szybkim i dynamicznym rywalom – przedstawił nowego gracza trener GTK [Matthias Zollner].

Amerykanin pochodzi z Baltimore w stanie Maryland. Studia rozpoczął w McLennan Junior College, a po dwóch latach przeniósł się na Uniwersytet Stephena F. Austina. W 2018 roku w barwach tej drugiej uczelni wywalczył tytuł króla strzelców (15,4 punktu na mecz) oraz zdobył tytuł najlepszej drużyny konferencji Southland (NCAA-1). W ostatnim sezonie występów w rozgrywkach uczelnianych notował statystyki na poziomie: 17,9 punktu, 3,6 asysty, 3zbiórki oraz 37 procent skuteczności w rzutach z dystansu.


Czytaj jeszcze: Odpowiednia osobowość

Burges choć zgłosił się do draftu, w NBA nie zagrał. Występował za to w G-League, w klubie Wisonsin Herd.

Latem podpisał kontrakt z beniaminkiem niemieckiej Bundesligi, Chemnitzer 99ers, ale nie zagrał w tym zespole i zdecydował się poszukać innego pracodawcy w Europie. Przyjechał na treningi do Gliwic i tu został.

– Z racji panującej sytuacji na świecie ważne było dla nas, by był to zawodnik przebywający już w Europie i w reżimie treningowym. Wybór padł na Boguesa, który przygotowywał się do sezonu w Chemnitz i praktycznie z miejsca mógł dołączyć do naszego zespołu – powiedział Zollner.


Na zdjęciu: Shannon Bogues ma być wzmocnieniem gliwickiego obwodu.

Fot. GTK Gliwice

Komentarze