GTK Gliwice – Śląsk Wrocław. Zwycięstwo wymknęło się w końcówce

Koszykarze GTK Gliwice stoczyli z zawodnikami Śląska Wrocław pasjonujący pojedynek. Niestety gospodarze przegrali 85:91.

Od pierwszych minut pojedynek był bardzo zacięty. Pierwszą kwartę drużyna gospodarzy wygrał 23:22. Goście nie odpuszczali i do przerwy na tablicy widniał remis.

Drugą część gry lepiej zaczęli koszykarze z Gliwic i po trzeciej kwarcie prowadzili różnicą trzech punktów. Niestety dla nich końcówka spotkania należała do rywali. Gracze Śląska zaczęli bardzo mocno punktować, dzięki czemu przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Gliwiczanie przegrali tym samym pierwszy mecz u siebie w tym sezonie.

GTK Gliwice – Śląsk Wrocław 85:91 (23:22, 16:17, 27:24, 19:28).

GTK: Terry Henderson 24, Jordon Varnado 16, Daniel Gołębiowski 13, Joshua Perkins 12, Malcom Rhett 11, Łukasz Diduszko 5, Mateusz Szlachetka 2, Kacper Radwański 2.

Śląsk: Strahinnja Jovanovic 22, Ivan Ramljak 16, Aleksander Dziewa 14, Akos Keller 13, Elijah Stewart 12, Michał Gabiński 11, Kacper Gordon 3, Tomasz Żeleźniak 0, Kacper Marchewka 0.