Zobacz
Do góry

GTK Gliwice. Strzelec z Ameryki

Brandon Tabb wzmacnia gliwicki klub. Amerykanin ma być głównym strzelcem zespołu.

23-letni koszykarz pochodzi z Hampton w Wirginii. Jest absolwentem uczelni Bethune-Cookman. Grając w zespole „Dzikich kotów”, zaprezentował swój nieprzeciętny talent rzutowy. W ostatnim roku gry został wybrany najlepszym zawodnikiem konferencji Mid-Eastern Athletic. Średnio zdobywał w każdym meczu 19 punktów. Był jednym z najlepiej egzekwujących rzuty wolne zawodników w całej konferencji oraz drugim strzelcem w rzutach z dystansu, których trafił aż 97.

Tabb w Europie gra od roku i dał się poznać z bardzo dobrej strony. Z zespołem Horsens IC został wicemistrzem Danii, a sam został czołowym strzelcem całej ligi (16,6 pkt w każdym meczu). Teraz postanowił spróbować w lepszej lidze niż duńska. – Umowa z GTK była dla mnie najlepszą opcją. Oczywiście, wcześniej konsultowałem się z innymi zawodnikami oraz rozmawiałem z trenerem, który przedstawił mi wizję dotyczącą mojej osoby – powiedział Brandon Tabb. – To będzie mój drugi rok gry w Europie i zdaję sobie sprawę z tego, iż wciąż uczę się funkcjonowania w tym systemie. Jestem przekonany, że w GTK kilku zawodników z dłuższym stażem gry pomoże mi zaadoptować się do nowego systemu i stać się jego ważną częścią – dodał.

GTK Gliwice. Pierwszy Serb w historii

Nowy nabytek gliwiczan mierzy 193 cm i choć jest przede wszystkim łowcą punktów, może grać jako rzucający lub niski skrzydłowy. Dobrze radzi sobie też z kozłowaniem piłki, więc w radzie potrzeby może wziąć na siebie wyprowadzenie piłki. Wyróżnia się także atletycznością i dynamiką, co z kolei przydaje się w walce o zbiórki. – Dwa lata temu byłem graczem roku w konferencji, w której występowałem, a w pierwszym roku zawodowej kariery byłem w gronie najlepszych strzelców ligi duńskiej. Teraz chcę pokazać swoje umiejętności w Polsce – zadeklarował Amerykanin.

Tabb jest już drugim obcokrajowcem zakontraktowanym przez GTK na nowy sezon. Wcześniej umowę podpisał Serb Milivoje Mijović. Ważne kontrakty mają też Mateusz Szlachetka, Kacper Radwański i pozyskany z Kinga Szczecin Łukasz Diduszko.

 

Na zdjęciu: Brandon Tabb ma papiery, by być jednym z czołowych strzelców Energa Basket Ligi.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze