GTK Gliwice. Zadatek na gwiazdę

Według mnie to najlepszy zawodnik ligi węgierskiej poprzedniego sezonu – mówi Mathias Zollner, trener GTK Gliwice. Teraz Jordon Varnado będzie zdobywał punkty dla śląskiego zespołu.


Transfer Amerykanina jest jednym z ciekawszych tego lata w Energa Basket Lidze. Jordon Varnado to bowiem gwiazda ligi węgierskiej. W poprzednich rozgrywkach w ekipie Egis Kormend zdobywał średnio 16 punktów i miał 5,2 zbiórki. W Pucharze Europy FIBA z kolei jego średnie to: 16,4 pkt i 5,9 zbiórki.

– Dla mnie to bez wątpienia najlepszy zawodnik całej ligi węgierskiej. Nie chcemy wywierać na nim presji, ale trzeba jasno określić, że jego rola w Gliwicach będzie podobna do tej, którą pełnił w Kormendzie – zapewnia [Matthias Zollner], szkoleniowiec GTK, który w trakcie niespełna roku pracy z tym zawodnikiem poznał jego dobre i słabe strony.

– Szukaliśmy zawodnika, który wpisuje się w styl gry, który preferuję. Varnado bardzo dobrze do niego pasuje, a co równie ważne doskonale go już zna i to ułatwi nasze wspólne funkcjonowanie. To silny zawodnik, który bardzo dobrze potrafi grać w polu trzech sekund, ale także dysponuje dobrym rzutem z dystansu – dodaje.

23-letni Jordon Varnado może grać jako rzucający bądź skrzydłowy. Jest bratem Jarvisa, mistrza NBA z 2013 roku w barwach Miami Heat. – Często toczyliśmy regularne bitwy, ale nasza rywalizacja miał spory wpływ na poprawę umiejętności. Tłumaczyłem sobie, że skoro potrafię zdobywać punkty przeciwko Jarvisowi, to znaczy, że coś umiem – wyjaśnia Jordon.

Oprócz brata ma jednak także innych idoli. Są nimi Draymond Green i Paul Millsap. Ten wybór jest nieprzypadkowy. – Każdy z nich ma podobne parametry do moich. Ich grę cechuje duża uniwersalność, siła fizyczna i umiejętność radzenia sobie z obroną po zmianie krycia – wylicza koszykarz. – Kiedy mam wyższego i mniej mobilnego rywala, lubię wyciągać go na obwód. Kiedy z kolei kryje mnie niższy gracz, staram się grać bliżej obręczy. Lubię atakować „deskę” i grać szybko – dodaje nowy zawodnik gliwickiego klubu.

Varnado jest absolwentem uczelni Troy, na której spędził 4 lata. Potem trafił na Węgry.


Na zdjęciu: W Gliwicach liczą, że Jordon Varnado będzie solidnym wzmocnieniem zespołu.

Fot. GTK Gliwice

Komentarze