Gwarek Tarnowskie Góry ma nowego trenera!

Od 1 lipca Łukasz Ganowicz będzie prowadził Gwarka Tarnowskie Góry jako trener pierwszej drużyny. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Górecko.


Ganowicz podpisał z nowym klubę umową na dwa lata. Ostatnio był trenerem czwartoligowego Ruchu Zdzieszowice, z którym związany był od grudnia 2017 r.

W sezonie 2019/20 prowadzony przez niego zespół ze Zdzieszowic nie miał sobie równych w IV lidze, ale zrezygnowano z uczestnictwa gier w wyższej ligi ze względów m. in. pandemii. Wtedy Ruch w lidze przegrał tylko jeden mecz. Piłkarze prowadzeni przez Łukasza Ganowicza zdobyli wówczas Puchar Polski na szczeblu woj. opolskiego.

Nowy trener przejął stanowisko po odejściu Krzysztofa Górecko, który pracował w Gwarku przez 6 lat. Łukasz Ganowicz funkcję trenera zacznie pełnić od 1 czerwca, gdyż od tego dnia zacznie obowiązywać umowa.

Ganowicz znany jest wielu kibicom z piłkarskich boisk. Wiele lat był piłkarzem, który przez lata dał się poznać jako bardzo dobry obrońca. Przez lata swojej kariery zawodniczej związany był m.in. z Odrą Opole, Podbeskidziem Bielsko-Biała czy MKS-em Kluczbork.

W minionym sezonie Gwarek Tarnowskie Góry w III lidze (grupa III) zajął 12. miejsce z dorobkiem 44 punktów.


Na zdjęciu: Łukasz Ganowicz (z lewej) po podpisaniu umowy z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Fot. facebook.com/tsgwarek