Gwarek Tarnowskie Góry. Nadmiar kandydatów

Trener Krzysztof Górecko nie mógł narzekać na frekwencję, ponieważ miał do dyspozycji prawie czterdziestu zawodników. Zajęcia odbywają się na głównej płycie obiektu Gwarka, piłkarze korzystają również z siłowni. W gronie ćwiczących jest zarówno „stara gwardia”, jak i nowe twarze. Nazwisk kandydatów do gry w zespole trzecioligowca na razie nie podano. Nieco później do zespołu dołączą Kamil Cholerzyński, Mateusz Śliwa i Andrzej Wiśniewski, przebywający akurat na urlopach.

W nadchodzącym sezonie w ekipie z Tarnowskich Gór nie zobaczymy Grzegorza Fonfary, po okresie wypożyczenia do swoich klubów powrócili Paweł Juraszczyk (GKS Katowice), Bartosz Pikul (Górnik Zabrze) i Paweł Starzyński (Ruch Chorzów). Do Polonii Bytom odszedł 27-letni pomocnik Przemysław Mizgała, który w rundzie wiosennej wystąpił w 13 meczach i strzelił w nich trzy gole.

Foto-Higiena Błyskawica Gać. Niezdecydowany Wejerowski

Już dzisiaj (środa, 10 lipca) Gwarek rozegra pierwszy sparing tego lata. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Krzysztofa Górecki w Nakle Śląskim będzie Slavia Ruda Śląska (początek godz. 17.00). Ze względu na dużą liczbę zawodników do przetestowania, sztab szkoleniowy III-ligowca zwiększył liczbę gier kontrolnych. W najbliższą sobotę, 13 lipca, tarnogórzanie oprócz zaplanowanego wcześniej sparingu z LKS-em Czaniec zagrają również z Wawelem Wirek (beniaminek katowicko-sosnowieckiej ligi okręgowej). Tydzień później (20 lipca) Gwarek zmierzy się z Wartą Zawiercie i GKS-em Jastrzębie (mecz dodatkowy). Potem sparingpartnerami Gwarka będą jeszcze APN Odra Wodzisław Śląski (środa, 24 lipca) i Szombierki Bytom (sobota, 27 lipca).

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem