Gwarek Tarnowskie Góry – Pniówek 74 Pawłowice. Brakowało centymetrów

W sparingu z Gwarkiem Tarnowskie Góry piłkarze Pniówka 74 Pawłowice dwukrotnie „ostemplowali” słupek.

W meczu sparingowym rozegranym w Ożarowicach dwóch trzecioligowców pogodził remis. Pełniący honory gospodarza Gwarek Tarnowskie góry zremisował 1:1 z Pniówkiem 74 Pawłowice. Prowadzenie dla gości zdobył w 32 minucie Kamil Spratek, minutę później wyrównał kapitan Gwarka, Dawid Jarka. Podopieczni trenera Grzegorza Łukasika mieli w tej grze kontrolnej wyjątkowego pecha, bo dwukrotnie po ich strzałach futbolówka odbijała się od słupka. Najpierw centymetrów zabrakło Grzegorzowi Glapce (35 min.), a potem jego wyczyn skopiował solenizant Piotr Trąd, który dzisiaj obchodził 24 urodziny.

W zespole Pniówka zabrakło bramkarza Bartosza Gocyka, który miał dzień wolny. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział inny bramkarz, Mateusz Pońc. Z powodu kontuzji na boisku nie pojawił się obrońca Leon Fulianty. Tym razem w składzie drużyny z Pawłowic zabrakło Marka Krotofila, który był sprawdzany przed wyjazdem zespołu z Pawłowic na zgrupowanie do Kleszczowa. Jego sprawa ma się definitywnie rozstrzygnąć w piątek,

Gwarek Tarnowskie Góry – Pniówek 74 Pawłowice 1:1 (1:1)

0:1 – Spratek, 32 min, 1:1 – Jarka, 33 min.

GWAREK (I połowa): Tobor – Joachim, zawodnik testowany, Barbus, Przystalski, Bąk – Tonia, Jaszczak, Borycka, Dworaczek – Jarka. W II połowie grali: Timochina, zawodnik testowany, Stanek, Dyląg, Skrzyniarz, Ziemianek, Waniek. Trener Łukasz GANOWICZ.

PNIÓWEK (I połowa:) Zapała – Kasperowicz, Pacholski, Ciuberek, Glenc – Glapka, Musioł, Trąd, Weis – Spratek – Herman. II połowa: Zapała – Płowucha, Pacholski, B. Musiolik, zawodnik testowany – Wiciński, zawodnik testowany, Morcinek, zawodnik testowany – Szatkowski, Hanzel. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Na zdjęciu: Kamil Spratek był autorem jedynego gola dla Pniówka w meczu sparingowym z Gwarkiem Tarnowskie Góry.