Wielki powrót pod Jasną Górę

Przypomnijmy, że na początku kwietnia „Mały” w ostrowskich eliminacjach „Złotego Kasku” miał kolizję z Grzegorzem Walaskiem, przez co podciął Szymona Woźniaka. Woźniakowi dopisało szczęście i wyszedł z tego bez szwanku, natomiast upadającego na tor Hampela przygniótł dodatkowo motocykl. W szpitalu okazało się, że ma złamaną łopatkę. Tak poważna kontuzja spowodowała, iż Hampel pierwsze kolejki nowego sezonu ligowego musiał oglądać z trybun. Po leczeniu i rehabilitacji pierwszy trening odbył w środę, a na tor w oficjalnych zawodach ma wyjechać w sobotę w Bydgoszczy, w mistrzostwach Polski par klubowych.

W wywiadzie dla SportowychFaktów Jarosław Hampel powiedział: – Czuję, że ponad miesiąc nie jeździłem na motocyklu. Tego nie da się oszukać. Brak jazdy jest odczuwalny. Wszyscy jeżdżą, są już w sezonie, a ja muszę gonić i nadrabiać stracony czas. To nie jest łatwa sprawa. Powrót po kontuzji nie jest prosty. Nie jest przecież tak, że wsiądę na motocykl i pojadę od razu tak, jak przed urazem. Muszę poukładać sprawy sprzętowe, które jeszcze do końca nie grają, tak jakbym chciał. Nie miałem czasu tego zrobić, bo u progu sezonu doznałem kontuzji.

Żużlowcy Fogo Unii Leszno bronią tytułu mistrzów Polski i prowadzą obecnie w tabeli, a ich niedzielny rywal jest wiceliderem. Szykuje się hit pierwszej rundy PGE Ekstraligi.

Jednak według nowych zasad, do których chyba już wszyscy się przyzwyczaili, pierwsze dwa mecze piątej kolejki odbędą się w piątek. Najpierw Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie beniaminka, Car Speed Motor Lublin, i raczej gospodarze będą tu faworytem. Tego dnia wieczorem Betard Sparta pościga się we Wrocławiu z truly.work Stalą Gorzów. Wśród gospodarzy zabraknie Macieja Janowskiego, który z kolei przeszedł operację barku. Kontuzji doznał tydzień temu na torze w Grudziądzu, a uszkodzony obojczyk wzmocniono potem elementami metalowymi. Niestety, jest mało prawdopodobne, by Janowski był gotów na 18 maja, kiedy to w Warszawie rozegrana zostanie pierwsza Grand Prix (Polski), początek eliminacji indywidualnych mistrzostw świata.

W niedzielę natomiast, przed częstochowskim meczem na szczycie, toruński Get Well będzie walczył u siebie o pierwsze ligowe punkty, na co pozwolić nie będzie chciał MrGarden GKM Grudziądz.

 

Na zdjęciu: Upadek Jarosława Hampela wyglądał groźnie i taki też był w skutkach.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ