Hat-trick Idzika

Karkonosze Jelenia Góra poniosły kolejną dotkliwą porażkę w meczu sparingowym, przegrywając z rezerwami Śląska Wrocław 0:5!

Przebywające na zgrupowaniu w Jeleniej Górze rezerwy wrocławskiego Śląska zmasakrowały w meczu sparingowym tamtejsze Karkonosze 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Mariusz Idzik (trzy gole) i Piotr Samiec-Talar (dwa trafienia). Trener III-ligowca z Jeleniej Góry Jacek Kołodziejczyk po raz trzeci tej zimy musiał przełknąć gorzką pigułkę. W pierwszej zimowej grze kontrolnej jego podopiecznych rozgromiła 7:0 drużyna Slovana Liberec U-19. Przed kilkoma dniami Karkonosze przegrały 0:3 z IV-ligową Polonią-Stalą Świdnica, teraz klęska z rezerwami Śląska. Nic, tylko siąść i płakać.

Szkoleniowiec gości Krzysztof Wołczek w sparingu z III-ligowcem sprawdził 23 piłkarzy. Zabrakło Szymona Krocza, który przeszedł do Górnika Polkowice oraz przebywającego na testach w Polonii Bytom Bartosza Marchewki. Z wypożyczenia z Sokoła Ostróda powrócił Filip Michalski, zagrali juniorzy Karol Borys i Bartosz Głogowski. Zagrał Chris Jastrzembski, brat pozyskanego przed dwoma dniami przez Śląsk Dennisa, wystąpiło też dwóch zawodników testowanych. Nieobecni byli Bartłomiej Pawłowski (kontuzja) oraz Bartosz Boruń i Hubert Konstanty.

Wrocławianie objęli prowadzenie w 14 minucie. Obrońca Karkonoszy
Śląsk Kacper Szczudliński zagrał piłkę wzdłuż własnego pola karnego, przechwycił ją Grzegorz Kotowicz, ale przegrał pojedynek sam na sam z Wojciechem Fościakiem. Dobitka Mariusza Idzika była jednak skuteczna.
Cztery minuty później Idzika we własnym polu karnym sfaulował Kacper Sutor, a poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość. Niespełna 25-letni napastnik Śląska jeszcze w I połowie skompletował hat-tricka, pokonując Fościaka technicznym uderzeniem z 16 metrów.

Po przerwie bramkarz Karkonoszy Mateusz Prochoń dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki po strzałach Piotra Samca-Talara. W końcówce spotkania drużynie z Jeleniej Góry dopisało szczęście, bo Igor Maruszak trafił piłką w poprzeczkę. Trener Jacek Kołodiejczyk w tym spotkaniu sprawdzał obrońcę Stanisława Andrzejczaka oraz pomocnika Dmytro Chołodkewycza.
W sobotę (29 stycznia) Śląsk II Wrocław zagra w Jeleniej Górze z rezerwami Slovana Liberec (godz. 10.30), natomiast Karkonosze w Lubinie zagrają z rezerwami Zagłębia (godz. 13.00).

Karkonosze Jelenia Góra – Śląsk II Wrocław 0:5 (0:3)

0:1 – Idzik, 14 min, 0:2 – Idzik, 18 min (karny), 0:3 – Idzik, 43 min, 0:4 – Samiec-Talar, 51 min, 0:5 – Samiec-Talar, 63 min.

Sędziował Kamil Olejarczyk (Jelenia Góra).

KARKONOSZE (I połowa): Fościak – Taran, Sutor, Szczudliński, Wawrzyniak – Bębenek, Dąbrowski, Dryja, Tokarz, Siudak – Baszak. II połowa: Prochoń – Andrzejczak, Firmanty, Szczudliński, Kulchawy – Kuźniewski, Młodziński, Poszelężny, Chołodkewycz, Milewski – Czerwiński. Trener Jacek KOŁODZIEJCZYK.

ŚLĄSK (I połowa): Głogowski – Gerstenstein, Stawny, Pawelec, Zawadzki, Szmigiel – Kotowicz, Młynarczyk, Olejniczak, Bargiel – Idzik. II połowa: Mielcarz – Caliński, Celeban, Jastrzembski, Maruszak, Dachnowski – Borys, Krawczuk, Jakubiak (Stefański), Samiec-Talar – Michalski. Trener Krzysztof WOŁCZEK.

Na zdjęciu: „Katem” Karkonoszy Jelenia Góra okazał się Mariusz Idzik.