Hat-trick Ronaldo to za mało

Rzeczywiście, obejrzeliśmy starą, dobrą Hiszpanię, w której brylował napastnik Atletico Madryt, Diego Costa. Był jednak w cieniu innego gwiazdora z Madrytu, który jednak zakłada koszulkę Realu. Cristiano Ronaldo popisał się hat-trickiem, ale to nie wystarczyło, by Portugalia zdobyła komplet punktów.

Już w 3 minucie klubowy kolega, Nacho, faulował w polu karnym CR7, a Portugalczyk bezbłędnie wykonał „jedenastkę”. W 10 minucie bardzo bliski doprowadzenia do wyrównania był David Silva, który w polu karnym huknął z woleja nad bramką. Niespełna kwadrans później nie było już apelacji – Diego Costa pięknie nawinął rywala przed polem karnym i płaskim strzałem skierował futbolówkę do siatki! Sędzia Gianluca Rocchi posiłkował się VAR-em, gdyż przed zdobyciem gola strzelec zaatakował nieco ręką Pepe, ale sędzia uznał bramkę snajpera Atletico.

W 26 minucie Portugalczycy wrócili z dalekiej podróży, bo po strzale Isco piłka odbiła się od poprzeczki, trafiła w linie bramkowa i wyszła w pole.

W 44 min drugiego gola Portugalczykom sprezentował bramkarz Manchesteru United, David de Gea. Cristiano Ronaldo uderzał z 20. metra, a piłka odbiła się tuż przed rękami interweniującego bramkarza, trafiła go w nogi wpadła do siatki!

Po przerwie Hiszpanie ruszyli z furią na rywali i szybko odrobili straty z nawiązką. W 55 min kapitalnie rozegrali rzut wolny, Sergio Busquets idealnie zgrywał piłkę głową przed bramkę, a tam dopełnił formalności Diego Costa!. Trzy minuty później Nacho dopadł do odbitej piłki na 25. metrze i fenomenalnie huknął z woleja! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Rui Patricio. Ten gol był ozdobą tego spotkania i całego turnieju!  Hiszpania nie dowiozła korzystnego wyniku do końca spotkania, bo w 88 min po raz kolejny próbkę swojego geniuszu zademonstrował Cristiano Ronaldo, fenomenie wykonując rzut wolny.

Grupa B

Portugalia – Hiszpania 3:3 (2:1)

1:0 Cristiano Ronaldo (4-karny), 1:1 Diego Costa (24), 2:1 Cristiano Ronaldo (44), 2:2 Diego Costa (55), 2:3 Nacho Fernandez (58), 3:3 Cristiano Ronaldo (88-wolny).

Żółte kartki: Bruno Fernandes – Sergio Busquets.

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy). Widzów 48 000.

Portugalia: Rui Patricio – Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Raphael Guerreiro – William Carvalho, Joao Moutinho, Bruno Fernandes (68. Joao Mario), Bernardo Silva (69. Ricardo Quaresma) – Cristiano Ronaldo, Goncalo Guedes (80. Andre Silva).

Hiszpania: David de Gea – Nacho Fernandez, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba – Sergio Busquets, David Silva (86. Lucas Vazquez), Isco, Andres Iniesta (70. Thiago Alcantara), Koke – Diego Costa (77. Iago Aspas).