Historyczny start Polaków w MEiA w kategorii Wakeboard – Seated

Po raz pierwszy w zawodach tej rangi wystartowali reprezentanci naszego kraju w kategorii Wakeboard – Seated, czyli odmianie wakeboardu dla osób niepełnosprawnych, w Polsce określanej jako SitWake. Co więcej, ten debiut wypadł znakomicie. Igor Sikorski zajął czwarte, a Krzysztof Stern piąte miejsce. Podium było tuż, tuż… Pewnie niebawem i takiego się doczekamy. Może już 27 lipca, podczas Mistrzostw Europy i Afryki w Sosnowcu. Przygotował Adrian Skubis. Zdjęcia Simona Supino.

Najbliższa szansa na otwarcie polskiego worka z medalami w kategorii Seated już w najbliższy weekend. Trzech Polaków wystąpi w rozpoczynających się właśnie Mistrzostwach Europy i Afryki w wakebordzie i wakeskacie (kategoria Open), które do 27 lipca toczyć się będą w ośrodku Wake Zone Stawiki. Nasz kraj reprezentować będą: Igor Sikorski, Szymon Klimza i Krzysztof Stern.

Więcej o zawodach znajdą Państwo:

https://www.facebook.com/events/2354674228139721/

Debiut Polaków w kategorii dla osób niepełnosprawnych podczas zeszłorocznych MEiA w Mediolanie to efekt współpracy Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego z Fundacją Avalon Extreme. Wiosną 2018 roku obie organizacje rozpoczęły wspólne projekty. Celem nadrzędnym był debiut kategorii SitWake / Seated na Mistrzostwach Polski w Wakeboardzi i Wakeskacie. Udało się! O medale w krajowym czempionacie w tej kategorii walczyło wówczas pięciu zawodników z licencjami sportowymi PZMWiNW, a mistrzem został Igor Sikorski.

 

Przygotował Adrian Skubis. Zdjęcia Simona Supino

 

Bieżące informacje o sportach wodnych TUTAJ