Historyczny sukces Rekordu. Bielszczanie w elicie

Rekord Bielsko-Biała już w 5. minucie wyszedł na prowadzenie. Do świetnej pozycji, po podaniu Oleksnadra Bondara, doszedł Michał Kubik. Precyzyjny strzał w długi róg bramki przyniósł otwarcie wyniku. Drugą część zdominowały nerwy i emocje. Z każdą minutą rósł napór rywali, którzy wyrównującego gola zdobyli dopiero w końcówce. Dzięki zwycięskiemu remisowi Rekord Bielsko-Biała mógł cieszyć się z awansu.

Rekord po raz trzeci walczył o awans do fazy Elite Round najważniejszych rozgrywek klubowych w Europie. Po chorzowskim Cleareksie i Akademii FC Pniewy, aktualni mistrzowie kraju są w historii trzecim zespołem z Polski w futsalowej elicie na Starym Kontynencie

III faza grupowa Ligi Mistrzów rozgrywana zostanie w dniach 13-18 listopada. Losowanie czterech grup w piątek. Ich zwycięzcy zagrają w Final Four.

Informatica Timisoara – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

0:1 Kubik, 5. min.

1:1 Owsiannikow, 39. min.

Rekord: Nawrat – Popławski, Bondar, Budniak, Marek, Janovsky, Kubik, Alex Viana, Mura, Surmiak, Dudek, Gąsior, Łasak, Kałuża