Hiszpania. Fortuna dla Neymara

W meczu rozegranym na Michigan Stadium mistrzowie Hiszpanii pewnie pokonali Napoli 4:0. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w II połowie, zaś na listę zdobywców bramek wpisali się Antoine Griezmann, Ousmane Dembele oraz dwukrotnie Luis Suarez.

W drugim meczu z Napoli rozgrywanym w czasie amerykańskiego tournee trener „Dumy Katalonii” Ernesto Valverde nie zdecydował się na wystawienie od pierwszej minuty żadnego z młodych piłkarzy Barcelony B. W I połowie ostatniego testu przed startem rozgrywek LaLiga, Barca była stroną przeważającą i zdominowała Napoli. Mimo długiego utrzymywania się przy piłce, brakowało jednak klarownych okazji do zdobycia gola

Drugą połowę Blaugrana rozpoczęła bez zmian. Już dwie minuty po rozpoczęciu gry wynik meczu otworzył Luis Suarez. Urugwajczyk dopadł do piłki odbitej przez Mereta po strzale Griezmanna i spokojnie skierował ją do bramki. Niecałe 10 minut później podopieczni Ernesto Valverde zdobyli kolejnego gola. Po bardzo ładnej zespołowej akcji i asyście Jordiego Alby bramkę zdobył Antoine Griezmann. To jednak nie był koniec ofensywnego festiwalu Katalończyków. Dwie minuty później na listę strzelców ponownie wpisał się Suarez. „Egzekucję” włoskiej drużyny zakończył w 63 min Dembele.

Już w piątek Barcelona zagra pierwszy mecz ligowy, jej przeciwnikiem będzie Athletic Bilbao. W spotkaniu tym nie zagra as atutowy zespołu z Camp Nou, Lionel Messi. – Nie wiem, jak się czuje, na razie kontynuuje proces rekonwalescencji – powiedział trener Ernesto Valverde. – Nie jestem przekonany, czy będzie w stanie zagrać w piątek w Bilbao. Wolałbym, żeby teraz był na wakacjach. Skoro nie przyjechał do Ameryki, oznacza to, że jest kontuzjowany.

Transfery w La Liga. PSG chce sprzedać Neymara wszędzie, byle nie do Barcelony. „Zizou” już odmówił

Dyrektor sportowy Paris St. Germain, Leonardo, skomentował sytuację Neymara. – Ważne jest wyznaczenie klarownej drogi i dopóki nie podejmiemy decyzji, będziemy odpowiednio zarządzać jego sytuacją. Rozmowy w jego sprawie istnieją, negocjacje są bardziej zaawansowane niż wcześniej, ale to nie znaczy, że doszliśmy do porozumienia – stwierdził Brazylijczyk, który jednak odmówił komentarza w sprawie nazw klubów, z którymi prowadzone są negocjacje. Do niedawna w tym wyścigu liczyły się już tylko dwa kluby – Real Madryt i Barcelona.

Prezydent Realu Florentino Perez jest gotów zapłacić Neymarowi pensję na poziomie 40 mln euro za sezon i oferuje mu pięcioletni kontrakt!
Portugalczyk Joao Felix był najlepszym piłkarzem w sparingu Atletico Madryt z Juventusem. Nowy nabytek „Los Colchoneros” dwa razy pokonał Wojciecha Szczęsnego, a wicemistrz Hiszpanii pokonał mistrza Włoch 2:1. Pozyskany z Benfiki Lizbona za 70 milionów euro niespełna 20-letni napastnik strzelił de facto dwa gole, chociaż jedno trafienie zostało zapisane Thomasowi Lemarowi. Ten jednak tylko znalazł się na linii strzału Portugalczyka i piłka otarła się o niego. Lemar przy kolejnym strzale Joao Felixa zrewanżował się asystą.

Na zdjęciu: W Realu Madryt na Neymara (z prawej) czeka prawdziwa fortuna.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem