Hiszpańskie gole w meczu walki

Podział punktów w meczu Jagiellonia – Wisła Płock. Swoje 8 gole w bieżących rozgrywkach zdobyli Jesus Imaz i Davo.


W meczu dwóch najlepszych, a przynajmniej najskuteczniejszych ofensyw w ekstraklasie, pierwszą konkretną sytuację mieliśmy dopiero w 23 minucie, ale Fedor Cernych i Marc Gual nie pokonali świetnie interweniującego Krzysztofa Kamińskiego.

Na boisku w Białymstoku nie brakowało za to razów z jednej i z drugiej strony, a po kilkunastu minutach po żółtej kartce mieli na koncie Anton Krywociuk i Bogdan Tiru. Po niewiele ponad pół godzinie goście prowadzili. Świetne podanie Damiana Rasaka trafiło do Davo, a ten zdobył w lidze gola nr 8 w bieżących rozgrywkach. W I połowie oglądaliśmy ledwie trzy celne strzały, jeden po stronie gospodarzy i dwa w wykonaniu dobrze grających „nafciarzy”.

Zaraz po przerwie mógł wyrównać Cernych, świetne podanie 17-letniego Jakuba Lewickiego, ale przestrzelił. „Jaga” przejęła inicjatywę, atakowała i starała się za wszelką cenę wyrównać, ale gola mógł zdobyć Rasak. Dobrze grający pomocnik Wisły też jednak, jak wcześniej Litwin chybił.

W końcu w 65 minucie napór białostocczan przyniósł efekt, a do siatki trafił ich lider Jesus Imaz, który w polu bramkowym zachował się jak na prawdziwego snajpera przystało i też, jak Davo, zdobył już 8 bramkę w sezonie. W końcówce swoje szanse mieli jeszcze Gual i Puerto, ale wyniki nie udało się zmienić i skończyło się na podziale punktów. Dla „Jagi” to już 8 mecz bez porażki.


Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 1:1 (0:1)

0:1 – Davo (34.), 1:1 – Imaz (65.)

Jagiellonia: Alomerović – Puerto, Tiru, Nastić, Matysik – Nene (83. Kowalski), Romanczuk, Imaz, Lewicki (67. Wdowik) – Cernych (67. Pospiszil), Gual (90. Camara). Trener Maciej Stolarczyk.

Wisła: Kamiński – Szulek, Rzeźniczak, Krywociuk (61. Tomasik), Chrzanowski – Szwoch, Furman, Rasak (80. Kolar) , Wolski (73. Kvocera), Davo (80. Warchoł) – Sekulski (61. Lewandowski). Trener Pavol Stano.

Sędziowował Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 7731. Żółte kartki: Tiru, Puerto – Krywociuk, Rzeźniczak.


Fot. Michał Kość/PressFocus