Hit na dobry początek

Co prawda trzy spośród czterech grup przystąpią do rywalizacji dopiero za tydzień, Dolnośląski ZPN, który wziął na siebie prowadzenie rozgrywek grupy III, start nowego sezonu wyznaczył już na ten weekend.

W tym roku rozegranych zostanie 17 kolejek, a zmagania rundy jesiennej zakończone zostaną 24 listopada.

W 18-zespołowej stawce nie brakuje rezerw ekstraklasowych klubów, ale trudno wskazać zdecydowanego – może poza Górnikiem Polkowice – faworyta do awansu.

Wydaje się więc, że walka o II ligę, do której będzie mogła awansować tylko jedna drużyna, toczyć się będzie do ostatniej kolejki, tak jak miało to miejsce w minionym sezonie. Wówczas jednym z chętnych do głównej premii była Ślęza Wrocław, która dziś przyjedzie do Zdzieszowic, by meczem z miejscowym Ruchem faktycznie zainaugurować sezon.

Fot. Mirosław Szozda/400mm

Określenie tego spotkania mianem hitu jest może nieco na wyrost, ale z drugiej strony ekipa Łukasza Ganowicza (na zdjęciu) ma za sobą całkiem udaną wiosnę (29 punktów) i – dysponując w miarę stabilnym składem – chciałaby pójść za ciosem. Wrocławianie z kolei chcą udowodnić, że ich dyspozycja jest tak wysoka jak jeszcze 1,5 miesiąca temu.

Oby tylko jakości widowiska nie zepsuł upał…

 

III liga – grupa III

Ruch Zdzieszowice – Ślęza Wrocław – piątek, 17.00, Agroplon Głuszyna – Gwarek Tarnowskie Góry – sobota, 14.00, Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze – sobota, 15.00, Piast Żmigród – MKS Kluczbork, Foto-Higiena Gać – Pniówek 74 Pawłowice Śląskie, Warta Gorzów Wielkopolski – Stilon Gorzów Wielkopolski, Ruch Radzionków – Miedź II Legnica, Lechia Dzierżoniów – Stal Brzeg – wszystkie mecze w sobotę o 17.00, Górnik Polkowice – Zagłębie II Lubin – sobota, 18.00.

 

Na zdjęciu: Piłkarze Ruchu Zdziszowice zaczną sezon ze Ślęzą Wrocław.