Hokej. 10. złoto dla Polonii Bytom!

Mimo problemów organizacyjnych dominacja zespołu z Bytomia nie została nawet zachwiana.


Po raz drugi z rzędu sezon ligowy hokeistek nie został dokończony, ale tym razem niewiele zabrakło. Zespół Stoczniowca Gdańsk po przegranej w pierwszym meczu finałowym z Polonią Bytom 1:5 był już w drodze na rewanż, który miał być na „Jantorze” w Katowicach-Janowie. Jednak musiał zawrócić do Gdańska, bo wprowadzono kolejne obostrzenia i zdecydowano o odwołaniu meczu. Wprawdzie zarząd PZHL długo zwlekał z decyzją, ale ostatecznie wydał komunikat o zakończeniu rozgrywek i złotym medalu dla bytomskiej Polonii.

Tutaj nikt nie mógł mieć żadnej wątpliwości, wszak zespół z Bytomia od lat nie ma sobie równych w rozgrywkach. To już 10. tytuł dla Polonii, zaś 6. z rzędu i coś nam się wydaje tę serię będzie trudno przerwać. W ostanim sezonie zasadniczym bytomianki przegrały tylko jedno spotkanie – w Gdańsku 2:3 – i to świadczy o ich dominacji.

– W tym sezonie nie mieliśmy własnego obiektu i zajęcia w dużej mierze były „sztukowane”, ale kłopoty już poza nami, bo wracamy do własnego domu – uśmiecha się trener, Andrzej Secemski, który świętuje swoje 6. złoto. – Trzon zespołu pozostał taki sam – to m.in. Karolina Późniewska, Patrycja Sfora czy Klaudia Chrapek, naszym silnym punktem jest bramkarka Katarzyna Fijoł-Kurek, ale mamy kilka młodych zawodniczek, która czynią stałe postępy. Niebawem będziemy mieli komfortowe warunki pracy i liczę na kolejny skok jakościowy.

Hokeistki nim trafiły do finału wcześniej wygrały 2 razy z Unią Oświęcim po 8:2, zaś Stoczniowiec uporał się z Atomówkami z Tychów, 5:2 i 4:0. Hokeistki z Tychów zostały uhonorowane brązowymi medalami, bowiem wygrały w Oświęcimiu 4:2, a rewanż również został odwołany.

Oprócz ligowych zmagań kadrowiczki miały okazję, podobnie jak w poprzednim sezonie, wystąpić w prestiżowych rozgrywkach European Women’s Hockey League i pod szyldem Silesia Metropolis Katowice zajęły 7. miejsce z 11 pkt. W październiku (od 7 do 10) najprawdopodobniej w Bytomiu rozegrane zostaną kwalifikacje olimpijskie i biało-czerwone zmierzą się z Holandią, Turcją i Meksykiem.

Końcowa kolejność 2020/21

  1. Polonia Bytom
  2. Stoczniowiec Gdańsk
  3. Atomówki GKS Tychy
  4. Unia Oświęcim
  5. Kozice Poznań
  6. Cracovia 1906
  7. Białe Jastrzębie
  8. Kojotki Naprzód Janów
  9. Podhale Nowy Targ

Na zdjęciu: Mistrzynie Polski wraz z trenerami w pełnej krasie.

Fot. Polonia Bytom