Hokej. Kilku nieobecnych

Dla kadrowiczów sezon jeszcze nie skończył, bowiem w połowie maja biało-czerwoni wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju „Beat COVID-19” w Lublanie.


Wybrańcy Roberta Kalabera zebrali się już w niedzielę wieczorem w Jastrzębiu-Zdroju i przeszli obowiązkowe testy na koronawirusa. Jednak nie wszyscy kadrowicze pojawili się na zbiórce. Patryk Wronka został zwolniony, bowiem niebawem zostanie ojcem. Marcin Kolusz i Krystian Dziubiński po powrocie z zagranicy zrezygnowali, tłumacząc się pilnymi obowiązkami rodzinnymi. Bartosz Ciura i Filip Komorski otrzymali wolne, bo podpisali nowe kontrakty w Czechach i załatwiają formalności.

Ten pierwszy będzie brany pod uwagę przy wyjeździe do Słowenii. Aron Chmielewski z Ocelarzi Trzyniec przez kilka dni będzie wypoczywał po sezonie, ale pojawi się w przyszły poniedziałek na kolejnym zgrupowaniu. Paweł Zygmunt był na wczorajszym treningu, ale potem wyjechał do Litwinowa, gryż jego drużyna rozpoczyna przygotowania do sezonu, które są poprzedzone testami. Po ich zaliczeniu napastnik Vervy znów pojawił się na zgrupowaniu kadry.

Damian Tyczyński, po awansie Spiskiej Nowej Wsi do ekstraklasy, przechodzi rehabilitację po kontuzji barku i na pewno z treningów został wyłączony przez najbliższy miesiąc.

– Wczoraj mieliśmy jeden wprowadzający trening, ale od dzisiaj do czwartku będziemy ćwiczyli trzy razy dziennie – informuje słowacki szkoleniowiec. – Chcemy być jak najlepiej przygotowani, bo w przecież w Słowenii grać będziemy z wymagającymi rywalami wyżej notowanymi niż nasza drużyna. Weekend będziemy mieli wolne, a potem od poniedziałku do czwartku kolejna porcja zajęć i wyjazd do Lublany.


W Jastrzębiu-Zdroju teraz trenują – bramkarze: John Murray (szuka klubu), Ondrej Raszka (GKS Tychy), Michał Kieler (JKH GKS Jastrzębie); obrońcy: Mateusz Bryk, Kamil Górny, Marcin Horzelski i Arkadiusz Kostek (wszyscy JKH GKS), Olaf Bizacki i Jakub Michałowski (obaj GKS Tychy), Jewgienij Kamieniew (Ciarko STS Sanok), Jakub Wanacki (Re-Plast Unia Oświęcim; napastnicy: Bartłomiej Jeziorski, Szymon Marzec, Christian Mroczkowski (wszyscy GKS Tychy), Patryk Krężołek, Mateusz Michalski, Grzegorz Pasiut, Filip Starzyński (wszyscy GKS Katowice), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Martin Przygodzki, Kamil Wałęga, Dominik Paś (szukają klubu), Radosław Sawicki i Maciej Urbanowicz (obaj JKH GKS), Paweł Zygmunt (Verva Litwinow).


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze