Zobacz
Do góry

Hokej. Lepsi w Browarach

Rozegrane w Browarach pierwsze z cyklu spotkań towarzyskich pomiędzy hokeistami Ukrainy i Polski zakończyło się naszym zwycięstwem 2:1, dopiero po rzutach karnych 2:1.


Na takim rozstrzygnięciu w dużej mierze zaważyła słaba skuteczność. Dzisiaj rewanż, ale już w ramach turnieju, w którym rywalem obu reprezentacji będzie Rumunia.

Hokeiści Ukrainy przed tymi występami mieli drobne kłopoty personalne, bowiem kilku zawodników doznało kontuzji, zaś inni, występujący w zagranicznych klubach, zrezygnowali z przyjazdu. Trener Andrij Sriubko musiał więc tuż przed zgrupowaniem dokonywać zmian w kadrze. Zresztą i biało-czerwoni przystąpili do gry w nieco innym składzie niż wcześnie awizowano, choć warto odnotować, że pojawili się Aron Chmielewski oraz Tomasz Malasiński, nieobecni w zespole od nieszczęsnych kwietniowych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Zespół trenera Valtonena w I tercji zaprezentował się więcej niż poprawnie. Wprawdzie goli nie zdobył, ale miał inicjatywę, grał szybko i stwarzał groźne sytuacje pod bramką rywali. Najlepszą zmarnował w 10 min Mateusz Michalski, kiedy znalazł się sam na sam z bramkarzem.

W 20:35 min, po faulu na Damianie Kapicy, sędziowie podyktowali karnego, ale Tomasz Malasiński go nie wykorzystał. Kiedy wreszcie zrobił to Bartłomiej Bartłomiej, byliśmy przekonani, że nic złego stać się już nie może. Tymczasem zaczęły się kłopoty. Trzy razy graliśmy w osłabieniu, dwukrotnie się wybroniliśmy, w końcu jednak Iwan Sawczenko zdołał wyrównać. Gospodarze w tej odsłonie byli wyraźnie lepsi. W trze3ciej tercji nasi hokeiści przejęli inicjatywę, ale nie dało to efektów, na dodatek w 58 min Mateusz Gościński nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, zadecydowały więc rzuty karne. Chmielewski i Kapica stanęli na wysokości zadania i pokonali Kyryła Kuczera. Natomiast Odrobny obronił cztery strzały gospodarzy.

UKRAINA – POLSKA 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0) po karnych 0-2

0:1 Neupauer – Kapica (24:37, w przewadze), 1:1 – Saczenko (29:24, w przewadze), 1:2 – Chmielewski (karny).

POLSKA: Odrobny; Kolusz – Jaśkiewicz (2), Bryk (2) – Ciura, Bychawski – Kostek, Tomasik (2) – Kolarz; Kapica – Neupauer – Chmielewski, Gościński – Komorski – Malasiński, Michalski – Paś (2) – Bepierszcz, Wróbel – R. Nalewajka (2+10) – Ł. Nalewajka – Wróbel. Trener Tomek VALTONEN.

Kary: Ukraina – 4 min., Polska – 20 (10 niesport.zach) min.

Komentarze

Więcej w hokej

 • Hokej. Puchar pełen tajemnic

    Zawodnicy GKS-u Katowice wygrali z Re-Plastem Unią Oświęcim zaledwie 1:0, ale tym samym przedłużyli swoje szanse awansu do turnieju finałowego...

  Włodzimierz Sowiński17 listopada 2019
 • Hokej. Rosyjska ruletka!

  Jegor Rożkow i Władisław Jełakow zapewnili nieoczekiwaną wygraną Lotosowi!

  Włodzimierz Sowiński15 listopada 2019
 • Hokej. Finał jeszcze dla dwóch

  Finisz drugiej rundy zasadniczej zazwyczaj dla ligowców bywa gorący.

  Włodzimierz Sowiński15 listopada 2019
 • Hokej. Unia już w ogródku

  Hokeiści z Oświęcimia praktycznie mogą czuć się pewnymi finalistami turnieju o Puchar Polski, choć do pełni szczęścia brakuje im jeszcze „oczka”.

  Włodzimierz Sowiński14 listopada 2019
 • Naprzód Janów. Alarm (nie)odwołany?!

  Kwestia niedomówień i pewnie zaległości finansowych między spółką akcyjną Naprzód Janów i właścicielem (MOSiR-em) lodowiska „Jantor” została, przynajmniej częściowo, wyjaśniona.

  sow13 listopada 2019
 • Hokej. Błyskotliwy Kasperlik

  Lider przerwał imponującą serię „Szarotek”, a popisowa w jego wykonaniu była druga tercja.

  Bogdan Nather12 listopada 2019
 • Hokej. Valtonen zwolniony!

  Jestem w Ravensburgu z rodziną, synowie chodzą do szkoły i czujemy się wszyscy dobrze.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Bryk: Nie możemy rozpamiętywać porażek

  Trzy pytania do …Mateusza Bryka, obrońcy GKS-u Tychy.

  Włodzimierz Sowiński12 listopada 2019
 • Hokej. Fatalne pudła i kolejna porażka

  Polscy hokeiści po drugi z rzędu przegrywają 0:2 tym razem z Węgrami w ostatnim dniu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości w...

  sow10 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com