Zobacz
Do góry

Hokej. Lepsi w Browarach

Rozegrane w Browarach pierwsze z cyklu spotkań towarzyskich pomiędzy hokeistami Ukrainy i Polski zakończyło się naszym zwycięstwem 2:1, dopiero po rzutach karnych 2:1.

Na takim rozstrzygnięciu w dużej mierze zaważyła słaba skuteczność. Dzisiaj rewanż, ale już w ramach turnieju, w którym rywalem obu reprezentacji będzie Rumunia.

Hokeiści Ukrainy przed tymi występami mieli drobne kłopoty personalne, bowiem kilku zawodników doznało kontuzji, zaś inni, występujący w zagranicznych klubach, zrezygnowali z przyjazdu. Trener Andrij Sriubko musiał więc tuż przed zgrupowaniem dokonywać zmian w kadrze. Zresztą i biało-czerwoni przystąpili do gry w nieco innym składzie niż wcześnie awizowano, choć warto odnotować, że pojawili się Aron Chmielewski oraz Tomasz Malasiński, nieobecni w zespole od nieszczęsnych kwietniowych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Zespół trenera Valtonena w I tercji zaprezentował się więcej niż poprawnie. Wprawdzie goli nie zdobył, ale miał inicjatywę, grał szybko i stwarzał groźne sytuacje pod bramką rywali. Najlepszą zmarnował w 10 min Mateusz Michalski, kiedy znalazł się sam na sam z bramkarzem.

W 20:35 min, po faulu na Damianie Kapicy, sędziowie podyktowali karnego, ale Tomasz Malasiński go nie wykorzystał. Kiedy wreszcie zrobił to Bartłomiej Bartłomiej, byliśmy przekonani, że nic złego stać się już nie może. Tymczasem zaczęły się kłopoty. Trzy razy graliśmy w osłabieniu, dwukrotnie się wybroniliśmy, w końcu jednak Iwan Sawczenko zdołał wyrównać. Gospodarze w tej odsłonie byli wyraźnie lepsi. W trze3ciej tercji nasi hokeiści przejęli inicjatywę, ale nie dało to efektów, na dodatek w 58 min Mateusz Gościński nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, zadecydowały więc rzuty karne. Chmielewski i Kapica stanęli na wysokości zadania i pokonali Kyryła Kuczera. Natomiast Odrobny obronił cztery strzały gospodarzy.

UKRAINA – POLSKA 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0) po karnych 0-2

0:1 Neupauer – Kapica (24:37, w przewadze), 1:1 – Saczenko (29:24, w przewadze), 1:2 – Chmielewski (karny).

POLSKA: Odrobny; Kolusz – Jaśkiewicz (2), Bryk (2) – Ciura, Bychawski – Kostek, Tomasik (2) – Kolarz; Kapica – Neupauer – Chmielewski, Gościński – Komorski – Malasiński, Michalski – Paś (2) – Bepierszcz, Wróbel – R. Nalewajka (2+10) – Ł. Nalewajka – Wróbel. Trener Tomek VALTONEN.

Kary: Ukraina – 4 min., Polska – 20 (10 niesport.zach) min.

Komentarze

Więcej w hokej

  • „GieKSa” osłabiona, ale…

    Mikołaj Łopuski oraz Tomasz Skokan są po poważnych operacjach i do zespołu wrócą za kilka miesięcy.

    Włodzimierz Sowiński22 sierpnia 2019
  • Kłopoty – znak firmowy „Szarotek”

    Jarosław Różański, obecnie drugi trener, nie wyklucza powrotu na lód w razie sytuacji awaryjnej.

    Włodzimierz Sowiński20 sierpnia 2019
  • Powtórka z Czech

    Drużyna trenera Roberta Kalabera od zwycięstwa rozpoczęła występy w Pucharze Wyszehradzkim.

    Bogdan Nather16 sierpnia 2019
  • Wartościowe sprawdziany

    JKH GKS Jastrzębie bardzo poważnie podchodzi do meczów w Pucharze Wyszehradzkim, w którym jego rywalami oprócz KH GKS Katowice są mistrz...

    Bogdan Nather15 sierpnia 2019
  • Naprzód Janów. Czas na decyzje

    Hokeiści z Janowa wracają na ligowy szlak i nie zamierzają być dostarczycielami punktów.

    sow13 sierpnia 2019
  • Limit pecha wyczerpany?

    Tyski napastnik na pierwszych zajęciach upadł tak nieszczęśliwie, że złamał śródręcze i pewnie na lodzie pojawi się dopiero pod koniec września.

    Włodzimierz Sowiński6 sierpnia 2019
  • Hokej. To będzie nowe wyzwanie

    Polska reprezentacja pod szyldem Silesia Brackens wystąpi w rozgrywkach European Women's Hockey League.

    sow23 lipca 2019
  • JKH GKS Jastrzębie. Zaskakujący transfer

    Utalentowany napastnik Jakub Blanik opuścił JKH GKS Jastrzębie i podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec.

    BN17 lipca 2019
  • GKS Tychy. Rodzina się powiększa!

    Obrońcy tytułu sezon zainaugurują dwoma meczami na własnym lodzie w Lidze Mistrzów z Djurgarden Sztokholm oraz Alderem Mannheim.

    Włodzimierz Sowiński16 lipca 2019