Zobacz
Do góry

Hokej. Lepsi w Browarach

Rozegrane w Browarach pierwsze z cyklu spotkań towarzyskich pomiędzy hokeistami Ukrainy i Polski zakończyło się naszym zwycięstwem 2:1, dopiero po rzutach karnych 2:1.

Na takim rozstrzygnięciu w dużej mierze zaważyła słaba skuteczność. Dzisiaj rewanż, ale już w ramach turnieju, w którym rywalem obu reprezentacji będzie Rumunia.

Hokeiści Ukrainy przed tymi występami mieli drobne kłopoty personalne, bowiem kilku zawodników doznało kontuzji, zaś inni, występujący w zagranicznych klubach, zrezygnowali z przyjazdu. Trener Andrij Sriubko musiał więc tuż przed zgrupowaniem dokonywać zmian w kadrze. Zresztą i biało-czerwoni przystąpili do gry w nieco innym składzie niż wcześnie awizowano, choć warto odnotować, że pojawili się Aron Chmielewski oraz Tomasz Malasiński, nieobecni w zespole od nieszczęsnych kwietniowych mistrzostw świata w Budapeszcie.

Zespół trenera Valtonena w I tercji zaprezentował się więcej niż poprawnie. Wprawdzie goli nie zdobył, ale miał inicjatywę, grał szybko i stwarzał groźne sytuacje pod bramką rywali. Najlepszą zmarnował w 10 min Mateusz Michalski, kiedy znalazł się sam na sam z bramkarzem.

W 20:35 min, po faulu na Damianie Kapicy, sędziowie podyktowali karnego, ale Tomasz Malasiński go nie wykorzystał. Kiedy wreszcie zrobił to Bartłomiej Bartłomiej, byliśmy przekonani, że nic złego stać się już nie może. Tymczasem zaczęły się kłopoty. Trzy razy graliśmy w osłabieniu, dwukrotnie się wybroniliśmy, w końcu jednak Iwan Sawczenko zdołał wyrównać. Gospodarze w tej odsłonie byli wyraźnie lepsi. W trze3ciej tercji nasi hokeiści przejęli inicjatywę, ale nie dało to efektów, na dodatek w 58 min Mateusz Gościński nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, zadecydowały więc rzuty karne. Chmielewski i Kapica stanęli na wysokości zadania i pokonali Kyryła Kuczera. Natomiast Odrobny obronił cztery strzały gospodarzy.

UKRAINA – POLSKA 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0) po karnych 0-2

0:1 Neupauer – Kapica (24:37, w przewadze), 1:1 – Saczenko (29:24, w przewadze), 1:2 – Chmielewski (karny).

POLSKA: Odrobny; Kolusz – Jaśkiewicz (2), Bryk (2) – Ciura, Bychawski – Kostek, Tomasik (2) – Kolarz; Kapica – Neupauer – Chmielewski, Gościński – Komorski – Malasiński, Michalski – Paś (2) – Bepierszcz, Wróbel – R. Nalewajka (2+10) – Ł. Nalewajka – Wróbel. Trener Tomek VALTONEN.

Kary: Ukraina – 4 min., Polska – 20 (10 niesport.zach) min.