Hokej. Poszukiwanie punktów

Nie milkną echa ostatniego spotkania przegranego hokeistów Zagłębia Sosnowiec z JKH GKS-em Jastrzębie.


Sosnowieccy działacze oraz trenerzy nie szczędzą gorzkich słów pod adresem arbitrów tej potyczki. W 26 min w zamieszaniu podbramkowym szarżującego Michała Bernackiego jeden z rywali powalił na taflę kijem trzymanym oburącz. A kolejny przycisnął go do lodu. Sędziowie nie zauważyli tych wydarzeń, choć sosnowiczanie ostro protestowali. Bernacki ostatecznie wylądował w szpitalu i przeszedł szczegółowe badania. Piotr Majewski, szef sekcji hokejowej Zagłębia, przesłał film z całego zajścia do związkowych władz z prośbą o zajęcie stanowiska.

– Na szczęście Michał nie ma nic złamanego, ale jest mocno poobijany i przez najbliższy tydzień nie ma mowy o treningach – informuje trener Zagłębia, Grzegorz Klich.

– W tej sytuacji musimy inaczej zestawić pierwszy atak, który u nas odgrywa znaczącą rolę. Drużynę opuścił obrońca Patryk Wysocki, bo był niezadowolony, że zbyt mało czasu przebywa na lodzie. Poprzedni sezon miał stracony, bo leczył kontuzję. Musiał nadrobić stracony czas, ale zabrakło mu cierpliwości. Z tego powodu nie robimy żadnej tragedii, bo mamy wystarczająco szeroką kadrę.

Hokeiści Zagłębia zbierają pochlebne recenzje, ale od tego punktów nie przybywa. Trener Klich uważa, że aby awansować do play offu, to w każdej rundzie trzeba zdobyć minimum 10 pkt. Sosnowiczanie w I rundzie uzbierali 7 „oczek” i są nieznacznie pod kreską.

Dzisiaj spotkaniem z Comarch Cracovią rozpoczynają rewanże i nadarza się dobra okazja, by zapisać jakąś zdobycz. Na inaugurację ligowej rywalizacji sosnowiczanie przegrali w Krakowie 3:4 po karnych. Prowadzili 3:2, ale gola na remis stracili 71 sek. przed końcową syreną i musieli się zadowolić punktem.


Polska Hokej Liga

Czwartek, 7 października

SOSNOWIEC, 19.00: Zagłębie – Comarch Cracovia


Fot. Tomasz Kudała/PressFocus

Komentarze