Hokej. Rozwiązywanie zagadek

Po weekendzie poznamy finalistów Pucharu Polski.


W niedzielę zakończy się 2. runda sezonu zasadniczego, wtedy też poznamy zespoły, które dołączą do GKS-u Katowice i pod koniec grudnia wystąpią w turnieju finałowym Pucharu Polski w Bytomiu. Sytuacja jest dość zagmatwana…

Hokeiści z Torunia przez kilka kolejek byli liderami. Później jednak zaliczyli 3 porażki z rzędu. W ostatnim meczu – w Tychach – sprawiali wrażenie zagubionych i nawet nie starali się podjąć walki. Trudno wszystko wytłumaczyć kontuzją kapitana i dobrego ducha drużyny, Kamila Kalinowskiego.

– Nie można marzyć o korzystnych rezultatach, skoro w trzech spotkaniach strzela się jednego gola (1:3 z Cracovią u siebie – przyp. red.) i traci jedenaście (0:2 z Jastrzębiem i 0:6 z Tychami na wyjeździe – przyp. red.) – mówi napastnik Patryk Kogut, wychowanek Naprzodu Janów, znany z występów w GKS-ie Tychy.

– Słabiej prezentujemy się na wyjazdach, choć wygraliśmy w Oświęcimiu na początku tej rundy. A przed nami trudne spotkanie z GKS-em Katowice, który w swoich szeregach ma wielu wyborowych strzelców.

Katowiczanie mają za sobą udaną serię. Przegrali tylko – dość nieoczekiwanie – z Zagłębiem 0:2, ale odnieśli pewne zwycięstwa nad Jastrzębiem, Cracovią oraz Tychami. Ewentualna wygrana w Toruniu zapewni katowickiej ekipie pierwsze miejsce na dłużej. Na zakończenie rundy podejmie ona Re-Plast Unię Oświęcim. Mecz z godz. 17.00 został przełożony na 19.00 na… życzenie kibiców, którzy wybierają się na mecz piłkarski Banik – Sparta Praga (15.00).

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie, obrońcy tytułu mistrzowskiego oraz Pucharu Polski, nie mają żadnego wyboru. By zaprezentować się pod koniec grudnia na lodowisku w Bytomiu i bronić PP, muszą zaliczyć 2 zwycięstwa. Najpierw w Sanoku i w niedzielę na własnym lodzie z Zagłębiem. Mecze pozornie z gatunku łatwiejszych, ale przecież rywale nie oddadzą ich bez walki.

Polska Hokej Liga

Piątek, 29 października

SANOK, 18.00: Ciarko STS – JKH GKS Jastrzębie
NOWY TARG, 18.00: Tauron Podhale – Comarch Cracovia
TORUŃ, 18.30: Energa – GKS Katowice

Niedziela, 31 października

JASTRZĘBIE, 17.00: JKH GKS – Zagłębie Sosnowiec
TYCHY, 17.00: GKS – Tauron Podhale Nowy Targ
KRAKÓW, 18.30: Comarch Cracovia – Ciarko STS Sanok
KATOWICE, 19.00: GKS – Re-Plast Unia Oświęcim

European Women’s Hockey League

Silesian Metropolis Katowice – Lakers Kaerten (sob. 17.30 i niedz. 11.30)

MHL/I liga

Sobota: MOSM Tychy – Unia Oświęcim (12.45). Katowice Naprzód Janów – Cracovia, Polonia Bytom – Sokoły Toruń, Zagłębie – SMS Katowice (wszystkie o 17.00), Opole – Stoczniowiec, ŁKH Łódź – Podhale Nowy Targ, SMS Toruń – Niedźwiadki Sanok.

Niedziela: Unia – Naprzód (11.45), Tychy – Cracovia (12.15), Polonia – Stoczniowiec (17.00), Opole – Sokoły, SMS Toruń – Podhale, ŁKH Łódź – Niedźwiadki.


Fot. Łukasz Sobala / Press Focus