Hokej. Unia znów górą

JKH GKS Jastrzębie przegrało drugi mecz półfinałowy z Unią Oświęcim.

Unia obejmowała prowadzenie. Najpierw w pierwszej, a następnie w drugiej tercji. Jastrzębianie za każdym razem wyrównywali. W pierwszym przypadku Kalns strącił krążek po strzale Bahalejszy, a w drugim Górny, kiedy jego drużyna grała w osłabieniu, wyłuskał krążek i strzałem w „długi” róg pokonał Saundersa.

W III tercji na odpowiedź Unii zespół z Jastrzębia-Zdroju już się nie zdobył. Da Costa idealnie obsłużył Rollina Carlssona, który nie dał szans Nechvatalowi. Robert Kalaber dokonał zmiany bramkarza, ale na niewiele się to zdało. Kieler skapitulował bardzo szybko, bo A. Strielcow znalazł miejsce pomiędzy jego parkanami i po raz pierwszy w tej rywalizacji któryś z zespołów miał dwa gole przewagi. To wystarczyło.

RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – JKH GKS JASTRZĘBIE 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Stan rywalizacji 2-0

1:0 – Prusak – Stasienko – Krzemień (4:50), 1:1 – Kalns – Bahalejsza (6:41), 2:1 – Apalkow – Krzemień (27:12), 2:2 – Górny (30:42, w osłabieniu), 3:2 – Rollin Carlsson – Da Costa – Kowalówka (47:39), 4:2 – A. Strielcow – Kowalówka (49:42).

Sędziowali Patryk Kasprzyk i Krzysztof Kozłowski oraz Wiktor Zień i Wojciech Moszczyński. Widzów 3000.

OŚWIĘCIM: Saunders; Orłow – Stasienko, Rogow – Bezuszka, Paszek (2) – Glenn (2), P. Noworyta – M. Noworyta;  Da Costa – Rollin Carlsson – Themar, Dziubiński – W. Strielcow (2) – A. Strielcow, Kowalówka – Krzemień – Prusak, Wanat – Apalkow – Oriechin. Trener Tom COOLEN.

JASTRZĘBIE: Nechvatal (47:39. Kieler); Bahalejsza – Kostek, Bryk – E. Szevczenko, Kamieniew – Górny, Jelszański – Horzelski; Kalns (2) – Rac – Kasperlik (2),  Razgals – Pavlovs – A. Szevczenko, Bondaruk – Paś (2) – R. Nalewajka, Ł.Nalewajka – Jarosz – Pelaczyk. Trener Robert KALABER.

Kary: Oświęcim – 6 min, Jastrzębie – 8 min (2 tech.)