Hokej. W drodze po puchar…

Dokonano zmiany terminu finału Pucharu Polski. Początkowo został przeniesiony na 7 lutego, bo liczono, że zostanie rozegrany z udziałem publiczności, został jednak przyspieszony o dwa dni.


Na życzenie telewizji zostanie rozegrany w piątek (5 lutego) o godz. 20.15. Dlatego ligową kolejkę w tym dniu podzielono na dwie części. Finaliści, JKH GKS Jastrzębie i Re-Plast Unia Oświęcim, już dzisiaj będą wypełniać swoje obowiązki ligowe.

Liderzy z Jastrzębia powrócili do równowagi przegranej w Tychach i w niedzielnej potyczce wygrali z zespołem z Oświęcimia 4:0. To było niejako preludium przed finałowym starciem o Puchar Polski. Trener jastrzębian, Robert Kalaber, ma powody do satysfakcji, bo jego zespół pokazał się z dobrej strony i zagrał niezwykle agresywnie. Bramkarz Patrik Nechvatal zaliczył trzecie „czyste konto” w sezonie. JKH GKS uchodzi za faworyta w starciu z „Szarotkami”, które w tym sezonie prezentują się mało stabilnie.

W tabeli od 3. do 7 .miejsca są małe różnice punktowe, które sprawiają, że każda potyczka ma duży ciężar gatunkowy. I mecz Cracovii z Re-Plastem Unią do takowych należy. Jednym i drugim potrzebne są punkty w kontekście ewentualnego rozstawienia. Ekipa spod Wawelu dwa dni temu nie miała problemu z pokonaniem Zagłębia Sosnowiec, ale teraz będzie miała znacznie trudniejsze zadanie.


Polska Hokej Liga

Wtorek, 26 stycznia

JASTRZĘBIE, 18.00: JKH GKS – Tauron Podhale Nowy Targ.

KRAKÓW, 18.30: Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim.


Fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Komentarze