Hokejowa reprezentacja Polski bez Wronki!

– Przez cały play off grałem na własną odpowiedzialność i cierpiałem z powodu urazu stawu skokowego. Zaciskałem zęby, bo to były nadzwyczajne okoliczności. Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski poszedłem do lekarza i ten stwierdził, że moja kostka wygląda jak u 80-latka. Pojawiła się możliwość operacji w przyszłym tygodniu, dzisiaj zapadną ostateczne decyzje. Wiem, że mistrzostwa świata są ważne i jestem ciągle namawiany, by tę operację odłożyć. Jednak zdrowie jest ważniejsze i jeżeli operacja będzie szybko, to może po dwóch miesiącach będę mógł zacząć przygotowania do nowego sezonu – poinformował nas 22-letni napastnik Tauronu KH GKS Katowice Patryk Wronka.

Nieobecność Wronki to poważne osłabienie reprezentacji, ale z drugiej strony trzeba zrozumieć, że zawodnik nie chce ryzyka, by uraz się jeszcze bardziej się pogłębił. Damian Tomasik, obrońca Podhala Nowy Targ, od trzech sezonów ma z kolei kłopoty z nadgarstkiem lewej ręki. Teraz doszedł do wniosku, że musi ten problem rozwiązać. On również zgłosił nieobecność na zgrupowaniu kadry narodowej, które zostało zainaugurowane dwa dni temu.

W Nowym Targu pojawiło się tylko 14 zawodników z zespołów, które rozgrywki zakończyły już wcześniej. Bohaterowie finału play offu, hokeiści z Tychówi Katowic przyjadą dopiero w niedzielę. Trener Ted Nolan ma przyjechać w sobotę i od poniedziałku rozpoczną się już na dobre przygotowania do mistrzostw świata. Na razie pod okiem Toma Coolena, Krzysztofa Majkowskiego i Marka Rączki ćwiczą: bramkarze – Przemysław Odrobny, Ondrej Raszka i Rafał Radziszewski, obrońcy – Oskar Jaśkiewicz, Mateusz Rompkowski i Patryk Wajda, oraz napastnicy: Kasper Bryniczka, Krystian Dziubiński, Damian Kapica, Mateusz Kolusz, Bartłomie Neupauer, Jan Steber, Maciej Urbanowicz i Krzysztof Zapała.

Kadra docelowo ma liczyć 28 zawodników, ale nadal nie wiemy kto z zagranicznych klubów – i kiedy – przyjedzie.