Hokejowe Zagłębie Sosnowiec z Hałasikiem?

 

Kilka dni temu pojawiła się informacja jakoby Piotr Hałasik, były prezes PZHL, biznesmen próbujący również sił w polityce, był zainteresowany przejęciem sekcji hokejowej Zagłębia Sosnowiec.

 

To duże zaskoczenie, bowiem po kontrowersyjnych decyzjach i ich skutkach podczas jego działalności w hokejowej centrali, wydawało się, że został całkowicie wyleczony z działalności sportowej.

Raczej do takiej transakcji jednak nie dojdzie – twierdzi jeden z naszych informatorów, proszący o anonimowość. Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec, uważa z kolei, że wszystko jest gestii właściciela klubu, czyli miasta. Jeżeli jakieś decyzje zapadną podczas zgromadzenia wspólników, to wówczas Rada Nadzorcza może wydzielić sekcję hokejową ze spółki i poinformować prezesa klubu o swoich decyzjach.

Trudno być entuzjastą działalności Piotra Halasika w sporcie, bo do tej pory przynosiła więcej szkody niż pożytku. Trudno mu co prawda odmówić szerokiego gestu, ale działalność sportowa na tym jednak nie polega…

Komentarze