Honorowe pożegnanie „Słoników”

„Duma Pomorza” mimo dwubramkowego prowadzenia nie zdołała pokonać spadkowicza.

Mecz w Szczecinie ułożył się po myśli gospodarzy. W 45 minucie po dośrodkowaniu Damiana Dąbrowskiego z prawej flanki najsprytniej w polu karnym rywali zachował się Luka Zahović. Słoweniec zmylił czujność defensorów „Słoników” i strzałem głową z ostrego kąta zmusił do kapitulacji Tomasza Loskę. Kiedy kilka minut po przerwie Zahović wywalczył dla „portowców” rzut karny, którego Kamil Drygas zamienił na drugiego gola, wydawało się, że jest już „po herbacie”.

Innego zdania byli piłkarze z Niecieczy, a zwłaszcza Bośniak Muris Meszanović, który w II połowie zastąpił Adama Radwańskiego. Najpierw wykorzystał rzut karny dla swojej drużyny za zagranie ręką Jakuba Bartkowskiego, a potem doprowadził do remisu uderzeniem pod poprzeczkę po źle wypiąstkowanym dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W doliczony czas gry piłkę meczową miał grecki stoper Pogoni Kostas Triantafyllopoulos, ale przestrzelił z bliskiej odległości.

Pogoń Szczecin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:0)

1:0 – Zahović, 45 min (głową, asysta Dąbrowski), 2:0 – Drygas, 54 min (karny), 2:1 – Meszanović, 58 min (karny), 2:2 – Meszanović, 79 min (bez asysty).

POGOŃ: Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Luis Mata (80. Matynia niesklas.) – D. Dąbrowski – Fornalczyk (46. Łęgowski), Drygas 6 (70. Kucharczyk), Biczachczjan (60. Jean Carlos), Grosicki – Zahović (80. Żurawski). Trener Kosta RUNJAIĆ. Rezerwowi: Klebaniuk, Łasicki, Malec, Parzyszek.

BRUK-BET: Loska – Ambrosiewicz, Biedrzycki, Tekijaski (35. Domgjoni) – Grzybek, Hubínek (67. Bonecki), Dombrovskyj, Hybsz – Radwański (46. Meszanović), Sztefanik (67. Śpiewak) – Kocyła (89. Grabowski). Trener Radoslav LATAL. Rezerwowi: Pawluczenko, Modelski, Kukułowicz, Poliarus. Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz) . Widzów 8783. Żółte kartki: Fornalczyk (23. niesportowe zachowanie), Łęgowski (68. faul) – Domgjoni (44. faul), Śpiewak (83. próba wymuszenia karnego), Ambrosiewicz (88. faul),

Piłkarz meczu – Muris MESZANOVIĆ.

Na zdjęciu: Piłkarze Bruk-Betu (z prawej Samuel Sztefanik) zdołali zniwelować dwubramkowe prowadzenie Pogoni i honorowo pożegnali się z ekstraklasą.