Hummels i Boateng idą w odstawkę

Piotr Tubacki

Obaj Niemcy skończą w tym roku 31 lat, a to oznacza, że klub musi mieć w perspektywie jakiegoś godnego następcę. I ma, a jest nim 23-letni Niklas Suele. Były piłkarz Hoffenheim jest w Monachium już drugi sezon i w bieżących rozgrywkach spędził na boisku najwięcej minut z całej trójki. Rzadko kiedy można było się doczepić do jego gry, a sam zawodnik wyrósł na lidera defensywy, mimo że obok niego grają osobistości, które jeszcze niedawno były w ścisłej światowej czołówce.

Mocna pozycja

– Niklas jest obecnie naszym numerem jeden. Dwaj pozostali dopasowują się do niego – stwierdził w zeszłym tygodniu trener Niko Kovac, a to, co powiedział, konsekwentnie wprowadza w życie. Suele czuje się pewniej grając bliżej prawej strony, stąd też jego konkurenci muszą się dostosować do młodszego kolegi i grają bliżej lewej. A to przekłada się także na pozycję 23-latka w reprezentacji Niemiec, gdzie od lat podstawowym duetem środkowych obrońców byli właśnie Hummels z Boatengiem.

– Mogłem zagrać w wielu meczach i jestem zadowolony z mojej roli. Myślę, że zapracowałem na zaufanie i w klubie widzą, że można na mnie polegać. Jednak w Bayernie trzeba starać się w każdym spotkaniu. Każda pozycja jest mocno obsadzona przez topowych piłkarzy. Jeśli zagrasz jeden lub dwa słabsze mecze, od razu wylatujesz – powiedział Niklas Suele.

Idzie nowe

Raz na jakiś czas dochodzą do nas głosy o tym, że 30-latkowe nie są zadowoleni ze swojej pozycji w drużynie. Zarówno jeden, jak i drugi defensor mają mieć często pretensje do Niko Kovaca, że ten sadza ich na ławce. Dlatego niemalże pewne jest to, że co najmniej jeden z nich opuści klub latem, tym bardziej że w perspektywie Bayern ma także przychodzącego Benjamina Pavarda oraz bardzo prawdopodobnego Lucasa Hernandeza, czyli dwóch młodych i utalentowanych stoperów. Hummelsowi i Boatengowi może się to nie podobać, ale fakty są takie, że ich czas dobiega końca.

 

Na zdjęciu: Mats Hummels (z lewej) i Jerome Boateng (z prawej) rozegrali w Bayernie łącznie 377 meczów.