Hurkacz pokonany w Bytomiu!

Notowany na 29. miejscu na świecie Hubert Hurkacz przegrał już w drugiej rundzie mistrzostw Polski na kortach Górnika.

Pogromcą czołowego tenisisty rankingu ATP został świeżo upieczony mistrz Polski juniorów Maks Kaśnikowski. 17-latek z Warszawy pokonał Huberta Hurkacza 7:5, 5:7, 6:3.

Hurkacz kłopoty miał już we wtorek, gdy w 1. rundzie mierzył się z juniorskim wicemistrzem, Jaszą Szajrychem, który w drugim secie doprowadził do tie-breaka.

Kaśnikowski był bardziej bezwzględny dla „mistrza”. Zaczął nieśmiało, przegrał dwa pierwsze gemy, ale gdy trema ustąpiła spostrzegł, że na ziemnej nawierzchni faworyt nie czuje się zbyt pewnie i nie jest wcale taki groźny. Junior z Warszawy świetnie returnował mocny serwis Hurkacza, i kilka razy go przełamał. Grał cierpliwie i na swoją korzyść rozstrzygał też wiele długich wymian.

Po wygraniu pierwszego seta 7:5, w drugim Kaśnikowski prowadził już 5:2 i dwie piłki dzieliły go od zwycięstwa. Pierwsza z nich siadła w linię po jego stronie i Hurkacz przetrwał – wygrał decydującą akcję przy swoim podaniu, a następnie cztery kolejne i odrobił straty.

W trzecim secie znów jednak dał się przełamać przy stanie 3:4. Kaśnikowski objął prowadzenie 5:3 i przy swoim serwisie szansy nie zmarnował!