Hutnik Kraków – Skra Częstochowa. Gospodarze nie dali szans

W ramach 9. kolejki II Ligi piłkarze Skry Częstochowa przegrali wyjazdowe starcie z zawodnikami Hutnika Kraków 1:3.

W pierwszej połowie obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola, jednak akcje kończyły się często w środkowej części boiska.

Druga część meczu rozpoczęła się po myśli Hutnika. Najpierw po przechwycie w środku pola przeprowadzili szybką akcję, po której Krzysztof Świątek wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Dosłownie kilka minut później było już 2:0. Piłkarze Skry po raz kolejny stracili futbolówkę, po czym rywale przeprowadzili składną akcję, którą tym razem na gola zamienił Dawid Linca.

W 70. minucie meczu Piotr Nocoń zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy.

Miłosz Drag świetnym podaniem sprawił, że Kamil Sobala miał przed sobą bramkarza Skry, którego pokonał pewnym strzałem.

W następnej kolejce Skra Częstochowa zagra na swoim terenie z GKS-em Katowice.

Hutnik Kraków – Skra Częstochowa 3:1 (0:0)

1:0 Świątek, 55 min
2:0 Linca, 58 min
2:1 Nocoń, 70 min (k)
3:1 Sobala, 86 min

Hutnik Kraków: Smug – Reczulski, Stawarczyk, Jaklik, Olszewski, Kędziora, Drąg, Świątek, Linca, Kieliś, Hafez

Skra Częstochowa: Kos – Mesjasz, Nocoń, Brusiło, Gołębiowski, Napora, Noiszewski, Wojtyra, Sinior, Olejnik, Holik