Hutnik na celowniku

GKS Jastrzębie w środę pozyskał pomocnika Escoli Varsovia, Tymona Kłosowicza.


W ostatnim dniu okienka transferowego drugoligowy GKS Jastrzębie pozyskał nowego zawodnika. Do zespołu trenera Grzegorza Kurdziela dołączył niespełna 18-letni (urodzony 3 czerwca 2005 roku) pomocnik, Tymon Kłosowicz. Nowy nabytek przeszedł do drużyny z Harcerskiej z Escoli Varsovia na zasadzie transferu definitywnego. – Czeka mnie spore wyzwanie, bo piłka młodzieżowa jest kompletnie inna od tej seniorskiej, w której dużo większą rolę odgrywa fizyczność, a intensywność gry jest na zupełnie innym poziomie – powiedział po podpisaniu kontraktu nowy nabytek jastrzębian.

Tymon Kłosowicz w latach 2012-2021 był zawodnikiem Escoli Varsovia, sezon 2021/2022 spędził w drużynie Polonii Warszawa U-17, zaś w rundzie jesiennej bieżących rozgrywek ponownie reprezentował barwy Escoli Varsovia, występując w 13. meczach Centralnej Ligi Juniorów U-19, w których zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty. – Czy jestem gotowy na występy w drugiej lidze? Mam taką nadzieję! Wiadomo, że im więcej doświadczenia będę nabierał, tym będę czuł się coraz lepiej. Na pewno jednak będę dawał z siebie wszystko na treningach i podczas meczów – powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej nastoletni skrzydłowy.
Najnowszy nabytek GKS-u trenował z drugoligowcem od początku tegorocznych przygotowań, wziął udział między innymi w zgrupowaniu w Busku-Zdroju. Wystąpił w czterech meczach sparingowych, w których strzelił jednego gola, z rezerwami Cracovii. – Do tej pory mieszkałem w Warszawie, więc musiałem troszeczkę przywyknąć do mniejszego Jastrzębia Zdroju – powiedział Tymon Kłosowicz. – Jeżeli chodzi o drużynę, to nowi koledzy przyjęli mnie bardzo dobrze i ogólnie atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Cele? Złapać jak najwięcej minut, może dołożyć do tego bramkę albo asystę. Przede wszystkim chcę jednak jak najbardziej pomóc zespołowi.

W zimowym okienku transferowym w zespole trenera Grzegorza Kurdziela pojawiło się pięć nowych twarzy. Oprócz wspomnianego wcześniej Tymona Kłosowicza do drużyny z Harcerskiej dołączyli dwaj Portugalczycy – Joao Guilherme i Ricardo Vaz, obrońca Sebastian Golak z Chojniczanki oraz napastnik Kacper Zych z czeskiej Karviny. Ilu z nich wybiegnie w podstawowej jedenastce GKS-u Jastrzębie w sobotnim meczu z Hutnikiem Kraków?

W rundzie jesiennej jastrzębianie wywieźli ze Suchych Stawów bezbramkowy remis, grając w następującym składzie: Drazik – Kawula, Słodowy, Zacharczenko, Szkudlarek – Boruń, Wysiński (87. Szymczak), Lech, Wybraniec (83. Jadach) – Gołuch, Stanclik (89. Passoni). Ilu z nich wybiegnie na boisko w sobotę? Kacpra Kawuli i Dawida Szkudlarka nie ma już w klubie, Natan Wysiński ostatni mecz w II lidze zagrał 24 września (z rezerwami Śląska Wrocław), w sparingach też nie był nadmiernie eksploatowany, więc można domniemywać, że został odsunięty na boczny tor.


Na zdjęciu: Farid Ali i jego koledzy przygotowują się do sobotniej batalii z Hutnikiem Kraków.

Fot. gksjastrzebie.com