I liga siatkarzy. Aspiracje BBTS-u Bielsko-Biała

Siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała udanie prezentowali się przez cały sezon I-ligowy, zdobywając wicemistrzostwo i Puchar Polski na tym szczeblu. Jednak końcowego celu nie zdołali zrealizować, bo ostatecznie przegrali finałową rywalizację z Politechniką Lublin o awans do PlusLigi.


Zespół trenera Harry’ego Brokkinga w drugiej części zmagał z różnymi przeciwnościami. Siatkarzy musieli z powodu koronawirusa musieli przebywać na kwarantannie, a ponadto kilku zmagało się z kontuzjami.

To wszystko już za ekipą bielsko-bialską, a przed nimi kolejny sezon nadziei. W BBTS-ie nikt nie ukrywa, że awans jest priorytetem, bo ekstraklasa zostanie powiększona do 16 drużyn. Tak więc będą 2. szansę, bo można znaleźć się w elicie, wygrywając ligową rywalizację bądź też później baraż. I liga z roku na rok staje się silniejsza, bo występuje wielu uznanych zawodników, zaś czołowe zespoły często sięgają również wartościowych obcokrajowców

W składzie BBTS-u doszło do kilku istotnych zmian, ale wydaje się, że wszystkie ruchy kadrowe poszły we właściwym kierunku. Jarosław Maciończyk, niewątpliwie najbardziej doświadczony rozgrywający w I lidze, będzie kierował nadal zespołem. Jednak do niego po kilku latach powrócił 24-letni Radosław Gil, mistrz świata juniorów sprzed 4. laty. Występował w kilku seniorskich zespołów, zaś ostatni sezon spędził na parkietach w Izraelu.

Oprócz Maciończyka, pozostało jeszcze 8 zawodników, w tym wszyscy środkowi. Do dwóch przyjmujących: Siergiej Kapelusa oraz Tomasza Piotrowskiego dołączyli Bartosz Pietruczuk (Trefl Gdańsk) oraz Jan Lesiuk (BAS Białystok). Szczególnie doświadczenie tego pierwszego może się okazać wręcz bezcenne. Kto wie jak potoczą się losy Pawła Gryca, nominalnego atakującego, który może występować również jako przyjmujący i pewnie będzie próbowany na tej pozycji.

Bielscy działacze są biegli w sportowej dyplomacji i podpisali kontrakt z 23-letni Jake Hanes (213 cm wzrostu), trzecim atakujący reprezentacji USA. Debiutował w niej podczas turnieju Ligi Narodów w Rimini i trener John Speraw wiąże z nim spore nadzieje. Amerykanin ostatni sezon spędził we francuskim Arago de Sete i teraz w I lidze liczy na dobre występy i wypłynięcie na szersze wody.

Nowych zawodników zobaczymy na pozycji libero Kajetan Marek przeniósł się do Będzina, zaś Dominik Jaglarski do zespołu ze stolicy. Ich miejsce zajmują Kacper Ledwoń (MCKiS Jaworzno) oraz Bartosz Fijałek (SMS Spała).

Trenerski duet Harry Brokking – Daniel Wolny wraz z pozostałymi członkami sztabu szkoleniowego (Patryk Drobik – trener przygotowania fizycznego, Radosław Krowiak – fizjoterapeuta oraz Wojciech Haczek – statystyk i analityk) będą mieli ciekawy zespół, który będzie zaliczany do faworytów. Ba, ale takich w I lidze będzie więcej, myślących o awansie.


Na zdjęciu: Nowym przyjmującym BBTS będzie Jan Lesiuk. W poprzednich rozgrywkach, będąc kapitanem zespołu, bronił barw BAS-u Białystok.

Fot. facebook.com/bbtsbielsko/