Ich troje za nią jedną

Pajączek kierowała klubem przez siedmem lat. Właściciel klubu, Andrzej Dadełło powiedział, że sama postanowiła zrezygnować ze stanowiska. – Pani Martyna pełniła ostatnio trzy bardzo odpowiedzialne funkcje i najzwyczajniej w świecie nastąpiło przemęczenie. My się jednak nie rozstajemy, bo zostanie członkiem rady nadzorczej Miedzi – zaznaczył. Była już sterniczka legnickiego klubu szefowała także – i wciąż szefuje, bo wybrana została na kolejną kadencję – Pierwszej Lidze Piłkarskiej. To właśnie ze względu na to zajęcie zdecydowała się zrezygnować z prezesowania Miedzi. Poza tym – z ramienia PLP – jest także członkiem Zarządu PZPN. – W Legnicy spotkałam wspaniałych ludzi, z którymi udało się nie tylko odnosić sukcesy, ale także uczyć się, mylić, poprawiać i rozwijać. Narodziło się też tutaj wiele przyjaźni. Jest to ten etap w moim życiu, którego nie mam ochoty kończyć, więc mam nadzieję, że będzie mi dane jeszcze przy Miedzi trochę popracować – wyjaśniła – nie bez wzruszenia w głosie – Martyna Pajączek.

Nowy zarząd Miedzi będą tworzyły trzy osoby. Formalnie nie będzie w klubie stanowiska prezesa klubu. Wiceprezesem pozostanie radca prawny Marta Żołędziewska, która z Miedzią współpracuje od 2011 roku, a w skład zarządu weszli również Przemysław Kołkowski i Tomasz Brusiło. Obaj także związani są z klubem od 2011 roku, kiedy zespół Miedzi występował jeszcze w II lidze. Pierwszy pełnił dotychczas rolę kierownika klubu i odpowiadał za sprawy organizacyjne. Drugi w roli rzecznika prasowego odpowiadał za komunikację. – Kluczowe decyzje ma podejmować Marta. Ja razem z Przemkiem będziemy się zajmowali sprawami organizacyjnymi, marketingiem i komunikacją – powiedział Tomasz Brusiło.

Jak podkreślił Dadełło – rzadko sięga po ludzi z zewnątrz. – Jeśli jest to tylko możliwe, daję szansę tym, którzy pracują w moich spółkach. Taki mam styl prowadzenia biznesu. Teraz postanowiłem zarządzanie klubem oddać w ręce tym, którzy do tej pory odpowiadali za poszczególne piony organizacyjne – wytłumaczył właściciel Miedzi.

(l)