Iga Świątek w czwartej rundzie Australian Open!

Polska tenisistka odniosła trzecie zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju Australian Open. Tym razem pokonała Francuzkę Fionę Ferro 6:4, 6:3.

Początek meczu był wymarzony dla Igi Świątek Trzy łatwo wygrane pierwsze gemy. W czwartym Ferro zaczęła grać bardziej zdecydowanie, a Świątek zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Dość szybko stan seta został wyrównany na 3:3. Jednak Iga zachowała spokój i w ostatnich gemach pokazała klasę światową. Jej zagrania wzbudzały zachwyt publiczności. Fiona Ferro musiała uznać wyższość Polki, która pierwszego seta wygrała 6:4.

Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego. Szybkie przełamanie i prowadzenie Świątek. Przy własnym serwisie bez siłowych zagrań pokazała grę finezyjną i na najwyższym poziomie. Jej minięcia zaskakiwały rywalkę. Świątek nabierała pewności siebie, Ferro momentami czuła się chyba bezradna. Trzeci gem to zacięte wymiany piłek. Bardziej precyzyjna okazała się Fiona Ferro.

Iga Świątek jednak zachowała koncentrację i wciąż grała bez pokazywania emocji. Przy stanie seta 4:2 dla Polki, gdy podawała Ferro, Świątek zaliczyła piąte przełamanie i na tablicy świetlnej pokazał się wynik 5:2.

W kolejnym gemie to jednak rywalka naszej tenisistki była górą. Ferro przyspieszyła grę i to się opłaciło. Nie w następnym gemie, gdyż Iga Świątek odpowiedziała tym samym. Szybkie odbiory piłek i jest wygrana. Czwarta runda dla Polski, a w niej rywalką będzie rumuńska tenisistka, Simona Halep. Mecz odbędzie się w niedzielę.