II Gala Śląskiej Siatkówki: Grzegorz Bociek najlepszym siatkarzem

Po raz drugi w historii odbyła się Gala Śląskiej Siatkówki, która była zwieńczeniem plebiscytu na Osobowości Świata Siatkówki na Śląsku. Impreza – podobnie jak przed rokiem – odbyła się w Dworku pod Lipami w Katowicach-Giszowcu.

– Przed pierwszą galą zastanawialiśmy się jak to wydarzenie zostanie odebrane. Jednak po zeszłorocznej gali byliśmy przekonani, że musi być druga edycja, a pewnie i kolejne. To wydarzenie wpisało się już w cały cykl działań naszej śląskiej siatkówki – podkreślił Marcin Weiner, prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Podczas gali wręczono nagrody w siedmiu kategoriach. Najlepszym siatkarzem roku został Grzegorz Bociek. Atakujący Aluron Virtu Warty Zawiercie jest wyróżniającym się zawodnikiem podczas tego i poprzedniego sezonu PlusLigi. Wielokrotnie zapewniał swojej drużynie sukces. Zdecydowanie należy do czołówki polskich atakujących.

Za najlepszą siatkarkę uznano Klaudię Szwaję z MKS-u Dąbrowa Górnicza, która została najlepszą zawodniczką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Młodzieżowe osiągnięcia zdominowały również kategorie drużyny i trenera roku. Najlepszym zespołem wybrano młodzików z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy sięgnęli po mistrzostwo Polski.

Wyróżnionym szkoleniowcem został natomiast Tomasz Cieślak za srebrny medal mistrzostw Polski młodziczek z MKS Dąbrowa Górnicza. Niespodzianki nie było w wyborze najlepszej pary w siatkówce plażowej. Pochodzący z Jastrzębia Bartosz Łosiak i sosnowiczanin Piotr Kantor w tym roku sięgnęli po brązowy medal turnieju World Tour Finals, sezon plażowy zakończyli na czwartym miejscu w światowym rankingu, a znakomity rok przypieczętowali zdobyciem mistrzostwa Polski.

Za debiut roku uznano awans do I ligi MCKiS-u Jaworzno, a najlepszym arbitrem został Piotr Kapa z Bielska-Białej.

Grzegorz Bociek, siatkarz Aluronu Warta Zawiercie
Grzegorz Bociek, czyli człowiek, który zapewnił zawiercianom miejsce w krajowej czołowce.
Fot. Rafał Rusek/pressfocus.pl

 

Gala Śląskiej Siatkówki

Laureaci II Plebiscytu na Osobowość Świata Siatkówki na Śląsku

[Siatkarz roku:] Grzegorz Bociek (Aluron Virtu Warta Zawiercie)

[Siatkarka roku:] Klaudia Szwaja (MKS Dąbrowa Górnicza)

[Drużyna roku:] Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla

[Najlepsza para w siatkówce plażowej:] Piotr Kantor/Bartosz Łosiak

[Trener roku:] Tomasz Cieślak (młodziczki MKS Dąbrowa Górnicza)

[Arbiter roku:] Piotr Kapa

[Debiut roku:] MCKiS Jaworzno