III liga – grupa III. Pożegna się kolejny trener?!

Piotr Jacek z MKS-u Kluczbork znalazł się na celowniku I-ligowego Stomilu Olsztyn.


Choć wczoraj ruszyła dopiero trzecia tegoroczna kolejka rozgrywek III grupy III ligi, to pożegnać się z nimi może już trzeci tej wiosny trener!

Arkadiusz Bator z Miedzi II Legnica przeniósł się do II-ligowego Śląska II Wrocław, Łukasz Surma zamienił Piasta Żmigród na Stal Stalowa Wola – co prawda również III-ligową, ale o znacznie większych możliwościach i ambicjach – zaś kolejny może być Piotr Jacek. Szkoleniowiec MKS-u Kluczbork znalazł się bowiem na celowniku Stomilu Olsztyn (jak poinformował na Twitterze użytkownik janekx89). I-ligowiec poszukuje trenera, przed kilkoma dniami rozstał się z Adrianem Stawskim.
– Nie skomentuję tego. Na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji – mówi krótko Waldemar Sosin, prezes klubu z Kluczborka, w którym Jacek pracuje od połowy października.

Zatrudniono go w miejsce Tomasza Kazimierowicza. Zaczął co prawda od 5 porażek, ale od tamtej pory drużyna w 3 meczach pod jego wodzą zgarnęła 7 punktów. Start wiosny przyniósł walczącym o utrzymanie kluczborczanom bezbramkowy remis w Zabrzu z rezerwami Górnika oraz domowe zwycięstwo (4:1) z Karkonoszami Jelenia Góra, czyli bezpośrednim rywalem w boju o byt.

– Po słabym początku trenera, przyszła wygrana z Cariną Gubin na rozpoczęcie rundy rewanżowej i zarazem zakończenie roku. Teraz w Zabrzu, na tle silnej drużyny, ładnie to wyglądało, a z Karkonoszami wynik był wysoki. Wygląda to nieźle, ale tak być musi, skoro ktoś proponuje trenerowi coś wyżej… – zawiesza głos prezes Sosin.

W dzisiejszych (15.00) derbach województwa w Brzegu ze Stalą zespół MKS-u ma jeszcze poprowadzić Piotr Jacek. A potem? Trudno będzie go blokować. W tamtych stronach, północno-wschodniej Polsce, wyrobił sobie markę, uzyskując dobre wyniki z Sokołem Ostróda, będącym wówczas beniaminkiem II ligi. W Olsztynie miałby za zadanie utrzymać zaplecze ekstraklasy. Przejąłby zespół rozbity domowymi, gładkimi porażkami z zamykającymi tabelę GKS-em Jastrzębie i Górnikiem Polkowice, a debiutowałby – tu opolski akcent – meczem z Odrą.

MKS Kluczbork po 20. kolejce plasował się tuż nad strefą spadkową III grupy III ligi, z przewagą 2 punktów nad Wartą Gorzów Wielkopolski.


Fot. Piotr Jacek/PressFocus