III liga grupa III. Zaległości na przełamanie

Jeśli lider tabeli III grupy III ligi utrzyma w środę wysoką dyspozycję, to przed meczem na szczycie znajdować się będzie w komfortowym położeniu.


Opady śniegu w kwietniu to w naszej szerokości geograficznej nic nadzwyczajnego; można je przeżyć. Gorzej, jak w zimowych warunkach przychodzi uganiać się za piłką… Przed 18 dniami na trzech z dziewięciu stadionów nie można było tego robić mecze należało przełożyć. Wolnych śród zbyt wiele do wyboru nie było, ale ustalono, że zaległości z 22. kolejki odrobione zostaną właśnie w tę.

Każde ze spotkań ma spore znaczenie, ale zdecydowanego faworyta można wskazać jedynie w Kluczborku. Trudno się bowiem spodziewać, że rozpędzona młodzież z Lubina zostanie zastopowana przez MKS. Taki wniosek można było wysnuć po ostatnim meczu, w którym ekipa z Opolszczyzny nie była w stanie wypracować klarownej okazji pod bramką Lechii Zielona Góra (0:0).

Z drugiej strony, zespół Kamila Sochy bardzo potrzebuje punktów i ewentualne pokonanie lidera poprawi jego położenie. Niepokonani w tym roku rywale wiedzą jednak, że jeśli utrzymają wysoką dyspozycję, to przed sobotnim meczem na szczycie z Polonią Bytom znajdować się będzie w niemal komfortowym położeniu.

Kluczborczanie stoczą korespondencyjny pojedynek z Lechią i trzymać będą kciuki za Gwarka Tarnowskie Góry. Drużyna Łukasza Ganowicza wiosnę zaczęła z wysokiego „C” i jej ambicje zaczęły sięgać miejsc 5-6. Dwie ostatnie porażki były jak kubły zimnej wody, a dzisiejszy mecz z niżej notowanym rywalem powinien być dobrą okazją na przełamanie.

O tym samym myślą również w Goczałkowicach. Aż trudno w to uwierzyć, ale odkąd ze składu – ze względu na kontuzję stawu skokowego wypadł Łukasz Piszczek – LKS w pięciu spotkaniach zdobył zaledwie 2 punkty, a na wygraną czeka od 14 listopada. W Legnicy nie będzie o nią łatwo, ale rezerwy Miedzi nie mają monopolu na zwyciężanie.

Mecze zaległe 22. kolejki: Miedź II Legnica – LKS Goczałkowice, MKS Kluczbork – Zagłębie II Lubin, Gwarek Tarnowskie Góry – Lechia Zielona Góra – wszystkie w środę o 17.00.


Na zdjęciu: Żeby punkty zostały dziś w Kluczborku, Alan Jaworski (z lewej) i jego koledzy muszą wykazać jeszcze więcej wysiłku niż w Wielką Sobotę.

Fot. Piotr Mazurczak/MKS Kluczbork


PUCHAR POLSKI

Przedsmak baraży?

Na środę zaplanowano mecze 1. rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN. Najciekawiej powinno być w Rybniku, gdzie gościć będą niebiesko-czerwoni z Bytomia, a także w Częstochowie, dokąd przyjadą tyskie rezerwy. Raków II oraz GKS II przewodzą swoim grupom IV ligi i wiele wskazuje, że w czerwcu staną do barażowej walki o III ligę. Zwycięzca uzyska psychologiczną przewagę…

1. runda okręgowego PP: MLKS Woźniki – Gwarek Ornontowice, ROW 1964 Rybnik – Polonia Bytom, Unia Dąbrowa Górnicza – Orzeł Łękawica, Raków II Częstochowa – GKS II Tychy – wszystkie o 17.00; GKS II Katowice, Rekord Bielsko-Biała, Tempo Puńców i Unia Turza Śląska otrzymały wolny los.