III liga: Skra Częstochowa atakuje lidera

Do walki o awans znów włączyła się Skra Częstochowa. I trzeba przyznać, że w świetnym stylu – bo chyba nie można inaczej określić wygranej 5:0 z Piastem Żmigród. Dzięki zdobytym trzem punktom częstochowianie mają tyle samo „oczek” co liderujący KS Polkowice.

***

Rezerwy Górnika Zabrze nie poradziły sobie na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała przegrywając 2:3. W ostatnim czasie zabrzanie nie spisują się najlepiej, zwłaszcza w obronie, choć nie widać było tego w Bielsku-Białej. To głównie goście stwarzali sytuacje podbramkowe, najaktywniejszy był Erik Grendel, który w efekcie zdobył dwa gole, jednak na niewiele się to zdało. Wszystko przez fatalnie rozegraną drugą połowę. Jeszcze w 90 min zabrzanie mieli nadzieję na remis, jednak tuż przed końcem gola na 3:2 dla gospodarzy zdobył Nagi.

***

Pniówek Pawłowice Śląskie na wyjeździe mierzył się z rezerwami Miedzi, rywalem w bezpośredniej walce o utrzymanie. Goście liczyli na wydłużenie do trzech serii spotkań bez porażki, ale… W meczu o przysłowiowe 6 punktów Pniówek zdołał wywalczyć zaledwie jeden i tym samym o ligowy byt będzie drżał na pewno jeszcze przez następne kolejki.

 

Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze  3:2 (0:1)

0:1 – Grendel, 34 min
1:1 – Ogrocki, 66 min
2:1 – Szymański, 71 min (karny)
2:2 – Grendel, 90 min
3:2 – Nagi, 90+2 min

Miedź II Legnica – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1

Skra Częstochowa – Piast Żmigród 5:0