Ile i za co? Zabrakło armat

Polska bezbramkowo zremisowała w Gdańsku w meczu Ligi Narodów z Włochami. Naszym reprezentantom wystawiliśmy noty za postawę na boisku.


Łukasz FABIAŃSKI – 6

Od pierwszych zagrań było widać, że czuje się bardzo pewnie. Zarówno na linii, jak i na przedpolu. Zaliczył solidny występ.

Tomasz KĘDZIORA – 7

Pracował na całej długości boiska. Może początek meczu nie należał do najlepszych w jego wykonaniu, ale z minuty na minutę było coraz lepiej. Kilka razy musiał wesprzeć stoperów. Dwiema interwencjami zapobiegł utracie bramki.

Sebastian WALUKIEWICZ – 6

Drugi raz w reprezentacji, ale po raz pierwszy z tak silnym rywalem, na którego tle wyglądał momentami imponująco. Popełnił jeden błąd, ale szybko go naprawił. Dobrze czuł się w parze z Glikiem.

Kamil GLIK – 6

Fatalnie w jednym przypadku rozegrał piłkę, a chwilę później Chiesa miał stuprocentową sytuację bramkową. Później się zreflektował, a Włosi kilka starć z nim musieli odczuć. Ciągle jest filarem naszej reprezentacji.

Bartosz BERESZYŃSKI – 5

Nie miał łatwego zadania w defensywie, szczególnie w pierwszej połowie, bo musiał zmagać się z bardzo szybkim i aktywnym Chiesą. Bywał trochę nerwowy, a co za tym idzie niedokładny, ale bez większych konsekwencji.

Sebastian SZYMAŃSKI (60 min) – 5
Widać było, że zrozumiał swoją rolę na boisku. Miał zrobić pożytek ze swojej szybkości i kilka razy się z Włochami ścigał. Niewiele jednak z tego wynikło.

Jakub MODER – 7

Bez kompleksów. Prestiż rywala nie zrobił na nim większego wrażenia. Udanie pracował w odbiorze, wspierał kolegów z linii defensywnej i przeprowadził bardzo udaną akcję ofensywną. Jeden z najlepszych w naszym zespole na boisku.

Mateusz KLICH (70 min) – 5

Tym razem grał wyżej niż zwykle i w kilkanaście minut zrobił więcej aniżeli Piotr Zieliński w niejednym spotkaniu. Popełnił jednak głupią stratę przed własnym polem karnym, po której Włosi mieli dobrą sytuację.

Grzegorz KRYCHOWIAK – 5
Wydawało się, że opuści plac gry niedługo po rozpoczęciu spotkania. Pozostał jednak na boisku i miał problemy… z utrzymaniem równowagi. Zaliczył stratę, po której Włosi ruszyli z groźną kontrą.

Kamil JÓŹWIAK (83 min) – 6

To on oddał pierwszy celny strzał na włoską bramkę. Zbyt lekki jednak, aby zaskoczyć Donnarummę. W niektórych jego zagraniach brakowało dokładności.

Robert LEWANDOWSKI (82 min) – 6

Rywale mieli dla niego bardzo dużo respektu, a on sam miał ochotę na bramkę, choć nie szukał jej na siłę. Sporo walczył z włoskimi obrońcami, ale ponieważ nie byliśmy w tym meczu stroną przeważającą, niczego spektakularnego nie dokonał.

Kamil GROSICKI (30 min) – 2
Dostał pół godziny i był… praktycznie niewidoczny, poza jedną akcją z Lewandowskim.

Arkadiusz MILIK (20 min) – 1

Pierwsze zagranie w meczu miał bardzo dobre. Później zrobił już jednak niewiele.

Karol LINETTY (8 min) – niesklas.

Michał KARBOWNIK (7 min) – niesklas.