Indywidualny reżim

Piłkarze Chrobrego Głogów w tym tygodniu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.


Chrobry Głogów bez dwóch zdań był jedną z największych rewelacji w Fortuna 1. Lidze w rundzie jesiennej. Drużyna trenera Marka Gołębiewskiego w 18 meczach zdobyła 31 punktów dzięki 9 zwycięstwom i 4 remisom, poza tym 5 razy zeszła z boiska pokonana. Głogowianie byli też w minionej rundzie najbardziej bramkostrzelnym zespołem na zapleczu ekstraklasy (32 zdobyte gole), oprócz nich tyle samo trafień na koncie mają ŁKS Łódź (lider po rundzie jesiennej) oraz beniaminek, Stal Rzeszów.

W tej chwili piłkarze pomarańczowo-czarnych przebywają na urlopach, co jednak wcale nie oznacza, że leniuchują. Wprawdzie sztab szkoleniowy Chrobrego pierwszy wspólny trening zaplanował dopiero 6 stycznia przyszłego roku, ale począwszy od tego tygodnia zawodnicy zespołu z Głogowa trenują indywidualnie. Ci, którzy zostali na miejscu, czyli w Głogowie, korzystają z klubowej siłowni, ale nie tylko z niej. Na podstawie przygotowanych wcześniej przez trenerów tzw. „rozpisek” realizują indywidualny tok przygotowań do rundy wiosennej. Ów plan przewiduje kilka jednostek treningowych tygodniowo, zarówno siłowych, jak i biegowych.

Indywidualne przygotowania do rundy wiosennej kontynuują również zawodnicy powracający do pełnej dyspozycji po wymagających operacyjnego leczenia kontuzjach. Tymi zawodnikami są 22-letni obrońca Paweł Tupaj (po raz ostatni zagrał 12 września w meczu z Resovią) oraz 37-letni Michał Ilków-Gołąb. Drugi z wymienionych w rundzie jesiennej ani razu nie pojawił się na boisku.

Dobrą wiadomością dla sympatyków pomarańczowo-czarnych jest fakt, że klub przedłużył wygasający z końcem bieżącego roku kontrakt z doświadczonym pomocnikiem, Mateuszem Machajem. Zawodnik oraz jego pracodawca doszli do porozumienia, zgodnie z nim 33-letni piłkarz będzie zakładał koszulkę Chrobrego do końca sezonu 2023/2024. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok.

Bieżący sezon jest dla Mateusza Machaja piątym z rzędu, a dziewiątym w ogóle w Chrobrym Głogów. W rundzie jesiennej trwających rozgrywek zagrał w 15 meczach ligowych, w których zdobył pięć bramek i dorzucił do nich dwie asysty. Taki dorobek strzelecki klasyfikuje go na trzecim miejscu w zespole z Głogowa. Bardziej okazałą zdobyczą bramkową mogą się pochwalić tylko 24-letni pomocnik Mateusz Bochnak (8 bramek i 4 asysty) i o sześć lat starszy od niego Sebastian Steblecki (6 trafień i 3 asysty). Do tej pory w pomarańczowo-czarnych barwach Mateusz Machaj rozegrał 190 meczów ligowych oraz Pucharu Polski na szczeblu centralnym, zdobyswając w nich 54 gole.


Na zdjęciu: Piłkarze Chrobrego Głogów (na zdjęciu Robert Mandrysz) już wylewają siódme poty na siłowni.

Fot. chrobry-glogow.pl