IO w Tokio. Grupa marzeń na horyzoncie

 

W weekend zakończyły się kwalifikacje olimpijskie. W Tokio wystąpi po dwanaście reprezentacji w rywalizacji kobiet i mężczyzn.
W turnieju męskim zagrają: Japonia (gospodarz), zwycięzcy interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych, czyli Polska, Włochy, Rosja, USA, Brazylia, Argentyna oraz triumfatorzy kontynentalnych turniejów: Iran, Francja, Kanada, Wenezuela i Tunezja.

Drużyny podzielone zostaną na dwie sześciozespołowe grupy, których skład najprawdopodobniej ustalony zostanie na zasadzie tzw. „serpentyny”.
Ekipy zostaną sklasyfikowane według rankingu FIVB na zakończenie 2019 roku z zastrzeżeniem, że Japonia jako gospodarz będzie numerem jeden.

Zgodnie z założeniami „serpentyny” biało-czerwoni trafią do grupy A razem z gospodarzami, Włochami, Iranem, Kanadą i Wenezuelą. W grupie B zagraliby natomiast: Brazylia (obrońcy trofeum), głowni obok Polaków kandydaci do medali: Amerykanie, Rosjanie i Francuzi oraz Argentyńczycy i Tunezyjczycy.

Z obu grup wyjdą po cztery zespoły: zwycięzcy zagrają z czwartymi ekipami z drugiej grupy, a ekipy z drugich miejsc z tymi z trzecich.

W rywalizacji kobiet Polek zabraknie. W Tokio wystąpią natomiast: Japonia (gospodarz), Serbia, Chiny, USA, Brazylia, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja, Kenia, Korea Południowa, Dominikana.

Zgodnie z zasadą „serpentyny’ w poszczególnych grupach zagrają: Japonia, Serbia, Brazylia, Korea Płd., Dominikana i Kenia (grupa A) oraz Chiny, USA, Rosja, Włochy, Argentyna i Turcja (grupa B).

Komentarze