ITF Bytom. Marek rozpoczął od wygranej

Rozstawiony z numerem jeden 18-letni tenisista miejscowego Górnika w czwartek (ok. 10.30) zmierzy się Litwinem Matasem Vasiliauskasem, a stawką tego pojedynku będzie ćwierćfinał najwyżej notowanego w Polsce turnieju dla juniorów (grade II).

Do 1/8 finału awansował także drugi z zawodników gospodarzy, Mikołaj Lorens, który zwyciężył Słowaka Janosa Fekete 2:6, 6:3, 6:4.

Odpadły za to dwie ich koleżanki, występujące w zawodach dzięki „dzikiej karcie”: mistrzyni Polski juniorek do lat 18 Magda Hędrzak przegrała z Czeszką Barborą Palicovą 1:6, 2:6, a 15-letnia Rozalia Gruszczyńska uległa Rosjance Kirze Pawłowej 3:6, 1:6. Wygrała natomiast rozstawiona z „jedynką” Weronika Baszak – zawodniczka Redecco Wrocław wypunktowała kwalifikantkę z Macedonii Aleksandrę Simevą 6:4, 6:0.

Z rekordowej w imprezie tego typu liczby 20 Polaków (po 10 dziewcząt i chłopców) do drugiej rundy przebiło się łącznie siedmioro: oprócz trójki wymienionych uczynili to także Martyna Kubka (nr 2) i Aleksandra Wierzbowska oraz Maks Kaśnikowski i Szymon Kielan.