IV liga śląska Grupa I. Piątka i dwupak

Bytomscy „Zieloni”, po czterech kolejnych (a pięciu w sumie) zwycięstwach ligowych i dwóch w tym czasie pucharowych na szczeblu podokręgu, podjęli w sobotnie przedpołudnie tradycyjnych w ostatnich latach rywali z Siewierza.

Już w pierwszej akcji wywalczyli rzut rożny, z którego Mariusz Gancarczyk ostro zacentrował. Piłka ukierunkowana jeszcze czyjąś głową – skakali do niej zawodnicy obu zespołów – przeszła na drugą stronę pola karnego, skąd Dominik Mazur wolejem wpakował ją pod poprzeczkę! Stadionowy czasomierz pokazywał jedynkę, która jeszcze długo nie oddała miejsca dwójce, więc pierwszy gol to była kwestia co najwyżej 30 sekund (!) po pierwszym gwizdku. W 20 min Jakub Okaj wyszedłby sam na sam, gdyby przed „16” nie sfaulował go Maciej Tora, na wagę żółtej kartki, bo z tego wolnego niewiele wyszło. Po 5 minutach i po rajdzie Jakuba Szczepanika Okaj uderzył z pierwszej piłki, ale niecelnie. Ofensorzy gości odgryzali się, ale byli umiejętnie blokowani. W 32 min Kamil Moritz wypatrzył po lewej stronie Andrzeja Wąsika, ale ten trafił tylko w boczną siatkę. Goście najbliżej byli w 34 min, gdy Jakub Kulig głową przedłużał ostrą piłkę, ale obok słupka. W 38 min Wąsik strzelał w „krótki” róg, co bramkarz odbił na… róg. Gdyby ktoś się spóźnił i tej błyskawicznej bramki nie zobaczył, I połowę oceniłby jako wyrównaną.

Po zmianie stron bardzo pewny przez cały mecz Adrian Dorosławski obronił strzał Dominika Kowalskiego oraz ubiegł rywali po dograniu Kuliga wzdłuż pola bramkowego. W 55 min było coś, co już widzieliśmy w pierwszych sekundach – ostry rzut rożny Gancarczyka, przedłużenie głową i strzał Mazura, ale już do odkrytej bramki. W 64 min Moritz z zimną precyzją dograł na głowę Wąsika na 3:0, po 4 minutach Mateusz Śliwa rzucił z głębi pola piłkę do Okaja, który z bliska po rykoszetach trafił na 4:0, a po kolejnych 7 minutach znów uderzał Moritz, bramkarz piłki nie utrzymał i Giorgi Tsuleiskiri, czyli „Gaga”, z bliska podwyższył na 5:0. Jeszcze Łukasz Niemiec powinien był zamknąć centrę Moritza, ale sam tego nie zrobił, a będący za nim Tsuleiskiri już niewiele mógł poradzić. Skończyło się na piątce, drugiej z kolei, bo w poprzedni weekend Szombierki 5:0 wygrały z Victorią w Częstochowie!

– Mamy przygotowane warianty zagrywek, które ćwiczymy na treningach. Przy pierwszym rogu poszedłem na zamknięcie, uciekłem rywalom z pola widzenia i trafiłem z powietrza. Gdybym powiedział kto przedłużał głową, ułatwiłbym zadanie naszym kolejnym rywalom… Drugiego gola strzeliłem praktycznie do pustej bramki. Mam ofensywne inklinacje, bywa, że piłka mnie „szuka”. Na Victorii bramki mi nie uznano, ale dwa gole w jednym meczu strzeliłem po raz pierwszy! – podsumował swoje osiągnięcia Dominik Mazur.

(jak)

Szombierki Bytom – Przemsza Siewierz 5:0 (1:0)

Bramki: Mazur 1, 55, Wąsik 64 – głową, Okaj 68, Tsuleiskiri 75.

SZOMBIERKI: Dorosławski – Gancarczyk (71. Wylężek), M. Wiśniewski, Mazur (76. Niemiec), Śliwa – Watola (62. Rusz), Szczepanik (62. Tsuleiskiri), Moritz, Łebko – Okaj, Wąsik. Trener Kamil ZIELEŹNIK.

PRZEMSZA: Popczyk – Ważny, Tora, Chmielewski (78. Wolnik) – Wanatowicz, Kieca (86. Chatys), Pasikowski (46. Wolff), Kowalski, Majchrowski – Adamiecki, Kulig. Trener Damian ADAMIECKI.

Sędziował Zbigniew Szymanek (Katowice). Widzów 150. Żółte kartki: Wąsik – Tora.

Rozwój Katowice – Warta Zawiercie 4:1 (1:0)

Bramki: Flak 9, Barwiński 63 – karny, Woźniak 85 – karny, Kwiatkowski 90+1 – Maziarz 59.

Unia Rędziny – Szczakowianka Jaworzno 4:3 (2:1)

Bramki: Kowalczyk 29 – wolny, Przybylski 40, Porochnicki 67, Nurek 76 – Budak 22, Iwan 50, Cygnar 85 – głową.

MKS Myszków – Victoria Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: Marek 43 – karny, Marchewka 80, Czapla 88.

Unia Kosztowy – Śląsk Świętochłowice 0:3 (0:0)

Bramki: M. Paszek 59 – głową, 90+1, A. Wolniewicz 90+4 – głową.

Unia Dąbrowa Górnicza – Podlesianka Katowice 1:2 (0:2)

Bramki: Misztal 59 – Niesyto 19 – głową, Jarnot 23.

Zagłębie II Sosnowiec – Piast II Gliwice 1:1 (1:1)

Bramki: Mielczarek 16 – Spende 38.

Drama Zbrosławice – Ruch Radzionków 3:1 (0:0)

Bramki: Harmata 81 – samobójcza, Lachowski 88, Makowski 90 – Nawrocki 80.