IV liga śląska. Hit jesieni w Radzionkowie

Ruch czy rezerwy Rakowa? Kto w sobotę będzie bliżej mistrzostwa półmetka I grupy IV ligi śląskiej?


Szesnaście drużyn rozpoczęło w sierpniu rywalizację o miano tej najlepszej, jednak po rozegraniu już przeszło połowy spotkań faworytów pozostało tylko dwóch. Liderujący Ruch Radzionków podejmie rezerwy częstochowskiego Rakowa. Jesienne zmagania zakończą się dokładnie za miesiąc, jednak nikt nie ma wątpliwości, że hit tej rundy będzie miał miejsce w sobotę w Radzionkowie.

Minimalną przewagę mają „Cidry”, które jako jedyne w całej stawce nie przegrały, a jedyne punkty zgubiły w zremisowanym 1:1 meczu ze Szczakowianką Jaworzno. Częstochowianie – poza wpadką Ornontowicach – pozostałe spotkania w przekonujący sposób rozstrzygnęli na własną korzyść. Mniej efektowniej, ale tak samo efektywnie wygrywają żółto-czarni. Rozkładając zwycięstwa na czynniki pierwsze widzimy, że aż 6 z nich zakończyło się różnicą zaledwie jednej bramki. Rezerwy Rakowa zdobywają ich znacznie więcej, konkretnie o 17 więcej niż najbliżsi rywale.

Obiekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie wypełni się w sobotnie popołudnie pewnie w możliwie największy, zgodny z wymogami bezpieczeństwa sposób. Klub już w czwartek rozpoczął przedsprzedaż biletów na to spotkanie.

– Do meczu przygotowujemy się jak do każdego innego. Dowiedzieliśmy się już nieco o naszym najbliższym przeciwniku, więc znamy jego mocne oraz słabe strony. Mamy świadomość, że lider podejmie wicelidera. To z pewnością będzie prestiżowe spotkanie dla tutejszej społeczności. My jednak chcemy zagrać swoje, a wynik zweryfikuje boisko – powiedział nam pomocnik Ruchu [Rafał Kuliński], który został niejako „twarzą” tego meczu, zapraszając na niego z efektownego plakatu, umieszczonego w klubowych mediach. O jego dyspozycję trener Marcin Dziewulski może być spokojny. Świadczy o tym 7 asyst, jakie zaliczył w dotychczasowych spotkaniach.

Spoglądając na wyniki ostatnich meczów, rozpędzony walec z Częstochowy, który z meczu na mecz wygrywa wyżej i pewniej, przyjedzie po kolejne zwycięstwo na obiekt Ruchu, słynącego ze skutecznego minimalizmu. – Owszem, mamy mniej bramek od rywala, ale nie zamierzamy się tym przejmować. W piłce nożnej do wygranej potrzebne jest strzelenie jednej bramki więcej niż przeciwnik – podkreślił na koniec pozyskany w przerwie letniej z Gwarka Tarnowskie Góry 26-latek.

(mskut)


Grali na wielu frontach

Historia spotkań Ruchu z Rakowem rozpoczęła się w sezonie 1998/99 i trwa do dziś. „Cidry” rywalizowały zarówno z pierwszym zespołem, jak i jego rezerwami i w różnych klasach rozgrywkowych. Oto wykaz meczów

  • III liga 1998/99: Raków – Ruch 2:0, Ruch – Raków 0:3
  • III liga 1995/96: Raków II – Ruch 0:6, Ruch – Raków II 2:0
  • III liga 2005/06: Ruch – Raków 1:1, Raków – Ruch 3:0
  • II liga 2009/10: Raków – Ruch, Ruch – Raków 1:1
  • IV liga 2014/15: Ruch – Raków II 1:1, Raków II – Ruch 3:2
  • IV liga 2015/16: Raków II – Ruch 0:0, Ruch – Raków II 2:0
  • IV liga 2016/17: Raków II – Ruch 0:1, Ruch – Raków II 0:4
  • IV liga 2017/18: Raków II – Ruch 3:2, Ruch – Raków II 3:0
  • IV liga 2019/20: Ruch – Raków II 2:1
  • IV liga 2020/21: Ruch – Raków II 1:0, Raków II – Ruch 4:1

Bilans: 19 meczów, 8 zwycięstw Ruchu, 4 remisy, 7 zwycięstw Rakowa; bramki – 27:27


Na zdjęciu: Radzionkowianie na mecz z rezerwami Rakowa mają wyjść maksymalnie skoncentrowani.

Fot. www.ruchradzionków