IV liga śląska. Podlesianka się nie zatrzymuje

Wygrali 4 z 5 meczów, jedyne punkty stracili w Radzionkowie, choć prowadzili już 3:1 (skończyło się 3:3), za każdym razem zdobywali co najmniej 3 bramki, po drodze przebrnęli jeszcze dwie rundy w podokręgowym Pucharze Polski.

Podlesianka notuje świetny start sezonu, a Dawid Brehmer – świetny start trenerskiej pracy. – Nie powiem, że osiągamy wyniki ponad stan, bo to by było zbyt skromne, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, bo nie mieliśmy konkretnych oczekiwań. Nie deklarujemy wysokich aspiracji, chęci awansu, dlatego staramy się chłodzić głowy, bo wiemy, że trudniejsze, kryzysowe momenty jeszcze nadejdą – stwierdził szkoleniowiec drużyny z Podlesia, która w sobotnie południe wysoko pokonała beniaminka ze Zbrosławic, ale końcowy rezultat może nieco mylić.

– Sporo walki, szarpanej gry… Nastawiliśmy się na odbiór piłki i kontry. Po pierwszej połowie prowadziliśmy, ale mecz był bardzo wyrównany. Po przerwie Drama ostro przycisnęła, zamknęła nas w polu karnym, musieliśmy to wytrzymać. Gol na 2:0 załatwił sprawę. Od tamtej chwili mieliśmy wszystko pod kontrolą. Widać, że zespół jest dobrze przygotowany motorycznie, w ostatnich 30 minutach stłamsiliśmy rywali fizycznie, nie mieli siły na ponowny zryw – ocenił Dawid Brehmer.

(mag)

Drama Zbrosławice – Podlesianka Katowice 0:3 (0:1)

Bramki: Żemła 25, Wacławski 62 – głową, Mendela 75.

DRAMA: Krążyński – Dyląg, Fic, Boryczka, Belica, Bodziony, Hermasz (66. Ptak), Pietryga (74. Makowski), Chwastek (72. Bartczuk), Pstuś (46. Jonik), Siwek (46. Lachowski). Trener Dariusz DWOJAK.

PODLESIANKA: Tomanek – Żemła, Renner, Wacławski (81. Witas), Gasz, Stachoń (77. Sobierajewicz), Nawrot, Mendela, Nowotnik (70. Pasieka), Paszek, Jarnot (65. Lisiński). Trener Dawid BREHMER.

Sędziował Daniel Wiejowski (Gliwice). Widzów 100. Żółte kartki: Bodziony – Żemła.

Ruch Radzionków – Śląsk Świętochłowice 1:2 (0:0)

Bramki: Nawrocki 62 – Koniarek 68, Rudek 79.

MKS Myszków – Unia Kosztowy 3:0 (0:0)

Bramki: Zachara 54, Podolski 83, Małolepszy 87.

Przemsza Siewierz – Szczakowianka Jaworzno 0:2 (0:2)

Bramki: Ważny 21 – samobójcza, Smarzyński 45+1 – głową.

Unia Rędziny – Warta Zawiercie 4:0 (1:0)

Bramki: Andrzejewski 3, Porochnicki 56, Kowalczyk 64, Rumin 88.

Piast II Gliwice – Victoria Częstochowa 3:1 (0:0)

Bramki: Świetlicki 59, Liszewski 78, Kędziora 90+4 – karny – Woldan 90.

Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza 0:0

Szombierki Bytom – Rozwój Katowice 1:1 (1:0)

1 – baraż o awans, 14 – baraż o utrzymanie, 15-16 – spadek

6. kolejka, 10-11 września: Szczakowianka – Kosztowy, Rozwój – Myszków, Dąbrowa G. – Szombierki, Podlesianka – Zagłębie II, Warta – Drama, Śląsk – Rędziny, Victoria – Ruch, Przemsza – Piast II.

(mha)

Na zdjęciu: Podlesianka, której jednym z motorów napędowych jest Daniel Paszek, notuje świetny strat sezonu.