Tylko się uśmiechnął

Przed ostatnim meczem Jacek Zieliński ma przedłużyć umowę z Cracovią. Prezes szybko zdementował informacje o ofercie dla Marka Papszuna.


W środę, za sprawą Tomasza Włodarczyka z serwisu internetowego „Meczyki” gruchnęła wiadomość, jakoby ofertę pracy w klubie z ulicy Kałuży miał otrzymać odchodzący po sezonie z Rakowa Częstochowa Marek Papszun. Co więcej, według przekazanych informacji, Janusz Filipiak miał zachęcić trenera nowego mistrza Polski miesięczną pensją na poziomie pół miliona złotych. Rewelacje szybko zdementował rzecznik Cracovii, a w rozmowie z kilkoma dziennikarzami także prezes klubu.

Jacek Zieliński: Plany na lato

– Tylko się uśmiechnąłem – odpowiedział w czwartek Jacek Zieliński, na konferencji prasowej przed wyjazdem drużyny na mecz do Białegostoku. Nie będę tego komentował, bo szkoda czasu. Należy pytać u źródła trenera Papszuna. Profesor się wypowiedział, więc nic nie będę dokładał.

Faktem jest, że dwa dni przed spotkaniem z Jagiellonią na nowej umowie Zielińskiego z krakowskim klubem wciąż nie widniały podpisy stron zainteresowanych dalszą współpracą. Są jeszcze pewne rozbieżności, jednak wszystko zmierza w stronę prolongaty kontraktu. Zieliński chciałby, by wszystkie formalności z tym związane zostały załatwione przed ostatnim spotkaniem, w którym Cracovia 27 maja podejmie Wisłę Płock. – Wypadałoby, żebyśmy się rozjechali na krótkie urlopy ze spokojnymi głowami i zajęli tym, co będzie nas czekało w przyszłym sezonie – przyznał szkoleniowiec. Zapowiedział, że w następnym tygodniu klub poinformuje, z którymi zawodnikami nie zamierza lub nie uda się kontynuować współpracy. Potwierdził, że w kręgu zainteresowań klubu jest 24-letni ofensywny pomocnik Resovii, najlepszy strzelec drużyny Marek Mróz, z którym trwają zaawansowane rozmowy. Piłkarz jest do pozyskania za darmo, bo 30 czerwca wygasa jego umowa z pierwszoligowcem. W obecnych rozgrywkach strzelił 10 goli i miał asystę w 26 występach.


Czytaj więcej o ekstraklasie:


62-latek zdradził tez plan przygotowań „Pasów” do kolejnej kampanii, której start zaplanowano na 22-23 lipca. Na pierwszym treningu zespół spotka się 22 czerwca i osiem dni później na miejscu rozegra mecz kontrolny z Tatranem Preszów. Od 2 do 12 lipca będzie trwał obóz w Opalenicy. Tam sparingpartnerami Cracovii będą Pogoń Szczecin, Banik Ostrawa i czeska Mlada Boleslav. Generalnym sprawdzianem tydzień przed ligą będzie mecz z MSK Żylina.

Problemy z wahadłowymi

W sobotę krakowian czeka wyjazd na Podlasie. Jagiellonia, tracąca do nich dwa punkty, ostatnio uległa w Warszawie Legii aż 1:5. – Mają bardzo duży potencjał ofensywny, dwóch najlepszych strzelców ekstraklasy czyli Marc Gual i Jesus Imaz. Zespół jest w trakcie przeobrażeń, ale będzie podrażniony porażką z Legią i będzie chciał się pożegnać z kibicami, bo to ostatni mecz w Białymstoku. Na pewno bardzo wysoko postawią poprzeczkę, ale jesteśmy na to gotowi – zaznacza Zieliński. Do końca sezonu w bramce będzie stał Lukas Hroszszo, który w poprzedniej kolejce zastąpił Karola Niemczyckiego.

Zdecydowany numer jeden na tej pozycji po sezonie ma odejść z klubu, bo klub i jego agent nie doszli do porozumienia w sprawie kwoty odstępnego. Jednak nie nieudane negocjacje są powodem zmiany. Nadal dokucza mu staw barkowy i w klubie nie chcą ryzykować jego zdrowia. Większy problem jest na bokach. Po spotkaniu z Zagłębiem Lubin z urazami borykają się wahadłowi Otar Kakabadze i Paweł Jaroszyński. – Oba były diagnozowane w przerwie. Jaroszyńskiego zmieniliśmy, natomiast Kakabadze zagrał do końca, bo nie za bardzo nie było możliwości manewru. Walczymy z czasem, by chociaż jednego z nich postawić na nogi. Jak się nie uda, to będziemy musieli znaleźć inne rozwiązanie. Trzeba go szukać wśród żywych – zażartował doświadczony szkoleniowiec.


Podpis pod zdjęciem: 22 czerwca Jacek Zieliński poprowadzi pierwszy trening Cracovii przed nowym sezonem.

Fot. Tomasz Folta/PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.