Jadą po awans. Potrzebna energia. Koło historii?!

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Jadą po awans

Górnik
Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Zabrzanie pojechali na pucharowy mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego z mocnym postanowieniem awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Bieżący sezon „górnicy” zaczęli od efektownego pokonania w I rundzie Pucharu Polski Jagiellonii u siebie w połowie sierpnia 3:1. Teraz przed Górnikiem starcie z teoretycznie łatwiejszym przeciwnikiem, bo trzecioligowym KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rywal wie, że nie jest faworytem meczu z Górnikiem. – Tanio skóry jednak nie sprzedamy – mówią w KSZO. Więcej w „Sporcie”


Potrzebna pozytywna energia

Filip Modelski
Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

Filip Modelski uważa, że nie wszystko – w dwóch ostatnich meczach – było złe. I prosi kibiców o wsparcie. Przekonując, że będzie lepiej. „Górale” najbliższe spotkanie rozegrają, jeżeli nie zostanie wcześniej ustalona data meczu Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin, 16 listopada. Z tym samym rywalem. Przerwa zatem będzie długa, ale materiału do analizy po ostatnich wydarzeniach mają „górale” sporo. Więcej w „Sporcie”


Historia zatoczy koło?

Fot. Norbert Barczyk/PressFocus

Kiepski początek sezonu w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec sprawił, że dla dużej grupy kibiców sosnowieckiego klubu bieżące rozgrywki są już stracone, a jedyne na co stać ekipę Krzysztofa Dębka to walka w dolnych rejonach tabeli. Historia pokazuje, że wcale tak być nie musi… I nie musi to być historia odległa. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w piątkowym wydaniu „Sportu”:
  • Raków Częstochowa w piątkowe popołudnie zmierzy się w ramach rozgrywek Pucharu Polski z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza
  • Z hukiem do ziemi została sprowadzona Wisła Kraków. Po serii dobrych meczów krakowianie ulegli u siebie Lechii Gdańsk, choć w zespole są świadomi, że powinni byli spisać się lepiej
  • Michel Gardawski zapewnia, że bez względu na to, czy wychodząc na mecz z Lechem, czy ze Skolwinem, Cracovia ma ten sam cel.
  • Obrońca GKS-u Tychy Krzysztof Wołkowicz wrócił z Radomia z niepokojącymi objawami
  • W najbliższym meczu ligowym z Odrą Opole w zespole GKS-u 1962 Jastrzębie na pewno nie zagra Łukasz Zejdler
  • Po raz kolejny imprezy sportowe w Niemczech będą odbywały się bez udziału publiczności. To kolejny cios dla Bundesligi, która nieźle radziła sobie z pandemią
  • Okręt na mieliźnie? W czterech ostatnich potyczkach ligowych Miedź Legnica zdobyła zaledwie trzy punkty.
  • Jesteśmy super szczęśliwi po zwycięstwie z Anwilem. Może będzie to dla nas restart sezonu – cieszył się po triumfie we Włocławku Alessandro Magro, trener MKS-u Dąbrowa Górnicza
  • Postawa bramkarzy oraz gra w przewadze mogą zadecydować o wyniku kolejnych derbów Śląska. GKS Katowice oraz JKH GKS Jastrzębie – wcale nie ukrywają swoich ambicji sportowych.

Foto główne: Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze