Jagiellonia Białystok. „Żelazny” asystent

Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot „zmontował” nowy sztab.


Wraz z objęciem przez niespełna 51-letniego Ireneusza Mamrota funkcji pierwszego trenera Jagiellonii Białystok zaszły również bardzo inne istotne zmiany w sztabie szkoleniowym żółto-czerwonych. Drużynę ze stolicy województwa podlaskiego opuszczają dotychczasowy trener przygotowania motorycznego, Stanisław Gadziński oraz trener bramkarzy, Jarosław Tkocz. Z kolei Gerard Juszczak skupi się wyłącznie na koordynowaniu pracy Działu Analiz i Skautingu.

Nowymi twarzami w sztabie szkoleniowym „Żubrów” są asystent trenera Adrian Siemieniec, trener bramkarzy – Piotr Grzybko oraz analityk, Maciej Patyk. 29-letni Siemieniec współpracuje z trenerem mamrotem od lata 2014 roku, był jego prawą ręką w Chrobrym Głogów, Jagiellonii, Arce Gdynia i ŁKS-ie Łódź.

– Piotr Grzybko to trener doskonale znany w Białymstoku i to właśnie on będzie teraz zajmował się pracą z bramkarzami – powiedział trener Ireneusz Mamrot podczas konferencji prasowej. – Do sztabu dołączy też Maciej Patyk, który będzie pełnił funkcję asystenta trenera i analityka przy zespole. Z kolei Adrian Siemieniec, z którym współpracuję już od dłuższego czasu, będzie moim asystentem.

– Uściślając wypowiedź szkoleniowca, dodam, że nadal drugim trenerem będzie Rafał Grzyb – poinformowała wiceprezes Jagiellonii, Agnieszka Syczewska. – Drużynę opuszczają Jarosław Tkocz i Stanisław Gadziński, a Gerard Juszczak zajmie się tylko pracą w Dziale Analiz i Skautingu. Chcemy, żeby te struktury zaczęły funkcjonować pełną parą.

Znany jest już dokładny termin i miejsce rozpoczęcia letniego obozu przygotowawczego „Żubrów”. Żółto-czerwoni 28 czerwca wyjadą do ośrodka w Kępie pod Warszawą i będą tam przebywać przez 12 dni.

W trakcie pobytu na zgrupowaniu podopieczni Ireneusza Mamrota zagrają sparingi ze Zniczem Pruszków (30 czerwca), Wigrami Suwałki (3 lipca) i Radomiakiem (6 lipca). W planie są jeszcze dwa sparingi, w tym jeden, który zostanie rozegrany po powrocie z obozu, ale rywale nie są jeszcze znani. Ich przewidywane terminy to 10 i 17 lipca.

Wątpliwości, co do walorów ośrodka w Kępie nie ma trener Jagiellonii, Ireneusz Mamrot. – Wybierzemy się do miejsca, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział szkoleniowiec.

– Mowa o ośrodku w Kępie, zlokalizowanym w lesie, a będziemy zakwaterowani w hotelu BoniFaCio (od brzegu rzeki Wkry obiekt dzieli półtora kilometra – przyp. BN). Jest tam wszystko, czego potrzebujemy. Trzech sparingpartnerów mamy już dogadanych, możliwe, że jeszcze zagramy z polskim zespołem, który wystartuje w europejskich pucharach. Będzie to uzależnione od tego, gdzie ten zespół rozegra swój mecz pucharowy.

Wyjedziemy na obóz 28 czerwca i będziemy na nim przebywać przez 12 dni. Pracujemy też nad tym, żeby zagrać ostatni sparing w Białymstoku, tydzień przed startem ligi, z silnym przeciwnikiem.


Na zdjęciu: Adrian Siemieniec (z prawej) współpracuje z trenerem Ireneuszem Mamrotem od 2014 roku. Od tamtej pory są jak papużki-nierozłączki.

Fot. Michał Kość/PressFocus